Avatar uživatele
BELA81

Poraďte mi co udělat aby se těstoviny lasagne nepřilepily při vaření.Přidávám do vody olej a nepomáhá to.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Velký hrnec, opravdu hodně vody, vkládat do vroucí vody, al dente uvařené ihned propláchnout a rozložit. Nedávat na sebe! A hlavně – kvalitní těstoviny.:-)
Také si můžeš koupit lasagne, které se nemusí předvařovat. Vkládají se rovnou suché do zapékací nádoby (dole musí být omáčka) a prokládají se směsí. Omáčky ale musí být víc a musí být řidší, protože se počítá s tím, že suché těstoviny hodně tekutiny absorbují.
Btw – nevařila jsi náhodou ty, které se vařit nemusí? (možná je máš, ani o tom nevíš) To bych se pak nedivila, kdyby se ti slepily…:-(
Doplňuji:
Braník: Asi jsi mě správně nepochopil:-) Vím, že al dente jsou těstoviny uvařené „na skus“, ale to už dneska snad vi kdekdo:-))) Neměla jsem na mysli, že jsou uvařené „hned“, ale teprve jakmile(!) jsou uvařené do této podoby, hned je má slít a nečekat, až příliš změknou. Tedy nerozvařit! Evidentně došlo k nějakému šumu:-)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

fígl na předvaření lasagní? Jednoduchý – do horké vody přidat kapku oleje a vkládat vždy jen 3–4 plátky lasagní, pohlídat si je, aby se neslepily a po chvilce je, jeden plátek po druhém, přeložit do mísy s ledovou vodou, kde se zastaví proces vaření, těstoviny jsou uvařené al dente (nebo malinko víc), ale hlavně se nelepí. Z ledové vody je po chvíli vyjmeme a poskládáme na talířek; jsou připravené k dalšímu postupu do zapékací misky.

Zdroj: internet

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

Belo ono záleží jak kvalitní těstoviny používáš?
Při vaření těstovin nešetři vodou, na půl kila těstovin alespon 3 litry
Damiana píše,že al dente je hned,ale to není pravda.Al dente jsou těstoviny,které jsou uvařeny ne zcela do měkka, ale už nejsou tvrdé!

Vodu osolit až ve chvíli, kdy voda vře.

Těstoviny vkládej do vroucí , jinak se budou lepit. Krátce zamíchej a během vaření promíchej, aby se těstoviny nepřichytily ke dnu.

Do vody nepřidávej olej .

Kolik minut těstoviny ke svému změknutí potřebují, je obvykle uvedeno na obale na zadní straně.
Zdroj:lidovky

Doplňuji:
olej přidej až budou těstoviny uvařené a promíchej

Upravil/a: Braník

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Prej jedině Panzanni nelepí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanny 2

Braníku – Damiana nepíše,že al dente je hned,ale že"al dente uvařené ihned propláchnout a rozložit"!

před 4083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Díky hanny2, takže jsem to zas tak špatně nenapsala…:-)))

před 4083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Já dělala lasagně z těch, které se nemusí předvářet a dávají se rovnou z obalu do pekáče. A tak přemýšlím, jestli Damiana nemá pravdu, jestli nevaříš už předvařené, že se ti to tak lepí, mrkni na obal

před 4083 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek