Poradte mi,co udelat,aby mi nesmutnila andulka Raja po sameckovi?

udelat,aby mi nesmutnila andulka Raja po sameckovi,ktery dnes umrel po 3 tydeni nemoci.Byli spolu 5let a ja od rana vidim,ze Raja nepije,nezobe a narika.Uklidni se?Mate nekdo zkusennost? Je mi stoho nanic.Dekuji
Doplňuji:
To;rynek 878-dekuji moc,udelala jsem dle Vasi rady a je veselo.Dekuji.

Nejlepší odpověď
rynek878

kupte jí do klece kulaté zrcátko asi tak 6–8 cm v průměru(mívá plastovou obrubu) a pověste do klece.Budete vidět jak tomu v tom zrcátku všechno vykecá.
Je to vlastní zkušenost.

Další odpovědi
kokoťenko

jak radí ostatní,zrcátko no a nelepší by bylo koupit ještě aspoň jednoho anduláka

ten který je

Illines toto jsem také zažil.Už jsem se o tom zminoval.Když mi umřela samička Lorinka tak druhá samička Pepinka lítala všude po bytě (měl jsem je volně puštěné)a hlasitě volala.Následně se na mne a na mojí ženu citově upnula a neustále nám lítala na hlavu a líbala nám obličej.Koupili jsme jí novou kamarádku,ale Pepinka jí nepřijala.Přesně za měsíc na den Pepinka odešla za Lorinkou.Říká se že papouškové vlnkovaní (andulky)jsou ve vztahu věrní a zpravidla nepřijmou žádného nového partnera.Asi se upne na Vás a členy Vaší rodiny nebo zkuste přeci jenom koupit ještě jednoho.Pro jistotu počkejte nějakou chvilku a sledujte zdravotní stav té samičky.Je mi to moc líto co se Vám přihodilo.Já jsem smutný ještě po půl roce když si na to vzpomenu.Věřím že kdo má rád zvířata mne pochopí. ☹

Spiritus

přítel měl tkay dvě andulky a jedna nedávno zemřela…ta druhá byla moc smutná,ale po pár týdnech už se to začínalo lepšit a tak mu koupili novýho kamaráda,pomalu se otukávali a ted je to zase v pořádku…snažte se s ním povídat,dávat mu pamlsky,hlavně ho nenechávejte moc dlouho smotnýho…je to jako u lidí..čas rány zahojí…

Vicki

Ach jo,to je moc smutné,chudinka Raja.Každopádně kupte Raje nového kamaráda.

7KATKA7

ja bych ji dala zrcátko nebo toho kamarada