cip

Poraďte jednoduchý dobrý moučník

Nejlepší odpověď
dědapetr

http://img.na­dapenny.com/t20/111­36/nadap090338844­620231.jpg
Moučník Nescafé-rychlý,jednoduchý.
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

30dkg polohrubé mouky,15dkg mouč.cukru,10dkg rozpuštěného vlahého másla,3lžíce oleje,2vejce,1lžíce nescafé,3lžíce kakaa,1/4l mléka,1lžíce rumu,1prdopeč.
Poleva:12dkg rozpuštěného másla,10dkgmou­č.cukru,1lžíce kakaa,1lžíce rumu-Vymícháme do hladka

POSTUP PŘÍPRAVY

Do mísy dáme mouku s práš.do peč.,kakao,nes­café,cukr,vej­ce,mléko,olej,tuk rum.Pořádně smícháme a dáme na vymaz.a moukou vysypaný plech.Pečeme na 180st.asi 15min.Po vychladnutí potřeme polevou.
Já jsem dnes udělala změnu a piškot jsem potřela marmeládou a čokoládou smíchanou se zakysanou smetanou.
Čokoládu na vaření jsem dala rozpustit v mikrovlnce a do ní jsem vmíchla jednu celou zakysanku.
Řezy jsou vynikající.

Další odpovědi
hanulka11

Akorát jsem vyndala z trouby jogurtový moučník
2 jogurty -bílé
2 kelímky od jogurtu polohrubé mouky
1 1/2 kelímku cukru
1 vejce
1 prášek do pečiva
trošku oleje cca 4 lžíce

Vše jsem zamíchala v míse , do teflonové formy jsem vlila těsto a posypala borůvkami , můžete vmíchat rozinky. /nebo dát jiné ovoce/ je to recept na malou formu /popř. bábovku/pečeme cca 40min.zkusíme špejlí zda už se těsto nechytá.

http://img.na­dapenny.com/t20/111­36/nadap085528559­551230.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/111­36/nadap085528629­440230.jpg

johana 56

2 hrníčky polohrubé mouky
1 hrníček moučkového cukru
1 hrníček oleje
1 hrníček mléka
1 hrníček smetany ke šlehání
2 vejce
1 balíček KOKA sušenek
1 prdopeč
čokoládová poleva

Mouku smícháme s práškem do pečiva,přidáme cukr,olej,mlé­ko,vejce a umícháme těsto,které nalijeme do vysypané a vymazané dortové formy.Sušenky KOKA rozdrtíme,pro­mícháme s ušlehanou smetanou a natřeme na vychladlý korpus.Polejeme čokoládovou polevou,necháne ztuhnout,povrch můžeme dozdobit mřížkou ze šlehačky.

4 vejce
4 lžíce moučkového cukru
4 lžíce polohrubé mouky
1 prdopeč
ovoce
Z bílků ušleháme tuhý sníh,žloutky s cukrem utřeme do pěny,přidáme mouku s práškem.Těsto nalijene do větší koláčové formy,posypeme ovocen,upečeme.

Valky

Jednoduchý moučkník je takový „dortík“… Potřebujete jen kupu piškotek, čerstvé ovoce (nejlépe) a asi 4× kys, smetanu.
Kys. smetanu smícháte s moučkovým cukrem, dle Vaší chuti, připravíte si formičku, kterou „vystelete“ alobalem a na ten pokládáte piškotky jako „těsto“, až budete mít hotovo, nalijete na tyto piškotky trochu kys, smetany a na ní pokladete ovoce, zase kys, smetanu a na tu pak poskládáte zase vrstvu piškotů. A takhle pokračujete až dokud Vám nedojdou suroviny. :) Ovoce můžete použít prakticky jakékoliv! Až budete mít dort hotový, nechce to ztuhnout přes noc v lednici.. :)

iceT

Zkuste třeba tento
http://www.to­precepty.cz/re­cept/19838-dunajske-vlny-super-snadne/