funa

poradte jak změnit trvaly pobyt synovi ktery studuje v Praze vysokou a dělá jen samé dluhy,hrozi nam exekuce kvuli němu.

Odpovědi
Mapel

Měl by se sám přihlásit na Městský úřad. V současné době je to normální. Pokud nebude chtít sám, tak podat žádost na evidenci obyvatel, kde musíte odůvotnit svojí žádost dlouhodobou nepřítomností v místě trvalého bydliště.

FOX.IK

Tak to nejde, to musi on sam. Resili jsme to same s mou povedenou sestrickou. I pres to, ze si zmenila trvale bydliste -dala si ho na urad-, tak k nam furt jezdil otravovat jeden vymahac, ci co to bylo. Ted uz nejezdi, jednoho krasneho dne me tak vytocil, ze jsem mu rekla,ze me vylozene obtezuje a ze priste volame policii. To jen pro pripada, ze by k vam i nadale jezdili…

anonym

Teď má syn nejspíše prázdniny. Takže, co pro řešení situace vlastně v tomto období děláte? Pokud má syn u Vás trvalý pobyt, tak bude třeba požádat příslušný obecní (městský) úřad o odhlášení syna z adresy trvalého pobytu. Pokud to nebude chtít udělat sám a dobrovolně, tak budete muset prokázat za účasti alespoň dvou svědků, že se na adrese trvalého bydliště dlouhodobě nezdržuje. Jak to má s náklady na studium? To mu platíte nebo studuje na vlastní náklady? I to bude třeba nějak vyřešit.
Ovšem bude-li Vás syn navštěvovat, tak exekutor si nechá tuto skutečnost zjistit a exekuci se nevyhnete.
Víte, upřímně řečeno bych spíše vyhledala advokáta a snažila se najít způsob, jak upravit vztahy se synem tak, abyste nemuseli díky jeho nezodpovědnosti riskovat ztrátu majetku.
Mám kamarádku, která řešila před několika lety stejné problémy. Jenže její výhodou bylo, že syn se nějak protloukal od kamaráda ke kamarádovi, se školou skončil a ani policie ho nebyla schopná najít. Doma jí i babičce ukradl všechno, co se dalo a dlužil všem kamarádům a známým. Zpočátku se všichni snažili jeho dluhy nějak vyřešit, ale nedalo se to zvládnout. Je to už déle než 15 let a kamarádka neví, kde její syn žije , jak žije a žije-li vůbec.
V takovém případě lze na exekutora vyzrát. Jak říkám, zajděte za advokátem a postupujte podle jeho rady.

ponovotny

taky je dobré aby u vás takový syn opravdu nebydlel, protože exekutor si může sehnat svědectví, že u vás přebývá i bez trvalého pobytu.
dále je dobré si sehnat doklady na vše co máte cenné psané na vaše jméno

notarporadna

Exekutor může hledat majetek povinného všude, kde by se mohl tento vyskytovat. Samotná změna trvalého bydliště syna Vás neochrání. Jedinou účinnou obranou je prokázat, že majetek je Váš a nikoliv syna. Pokud již nemáte účtenky, pak Vám může pomoci notář. Notář osvědčí formou notářského zápisu Vaše prohlášení, ve kterém uvedete soupis takových věcí. Notářský zápis je veřejnou listinou a exekutor musí repektovat skutečnosti v ní uvedené, ledaže by se mu podařilo prokázat jejich nepravdu. Jinými slovy důkazní břemeno je pak na něm. To Vám dává podstatně lepší pozici. Cena za tento úkon je odvislá od hodnoty majetku a začíná na částce 800,– Kč. Nelze-li hodnotu majetku určit, činí odměna notáře 3.000,– Kč.

Zdroj: http://pravni-poradna-zdarma.blogspot­.cz/2012/12/spo­lubydlici-osoba-celi-exekuci.html