Dick

poradte jak zamezit nebo aspon omezit chrápání

partnerce vadí chrápání a nedivím se,někdy je to fakt takové,že mě to až zbudí,je třeba lékařský zákrok nebo je něco na omezení dostupné v lékárnách??

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tady si počteš – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejake-super-rady-proti-chrapani

Další odpovědi
Damiana

Základem je vyšetření ve spánkové laboratoři, zda se nejedná o nemoc jménem spánková apnoe. Je dost záludná a projevuje se zástavami dechu během spánku, kdy se spící několikrát do hodiny probudí prudkým dušením. Vede to k celkové únavě, častému mikrospánku během dne a postupnému poškození mozku, mrtvici atd. Dříve se tato nemoc neznala a zemřelo zbytečně dost lidí s diagnózou: No to je jen chrápání milej zlatej, tak spěte vedle, a vám paní dám vám prášky na spaní… Dýchací přístroj CPAP je ale záchranou pro chrápající. Upravuje a rytmizuje dech, takže nemocný spí celou noc bez záchvatů dušení. Je to opravdu úleva. V tomto případě jde ale o poruchu neurologickou.
Chrápání lze řešit též operativně, ale je záležitost ORL, když jde o příčinu mechanickou (měkké patro, mandle atp.)

Podívejte se zde: www.spankovapo­radna.cz
www.unimedis.cz

Ozzy21

Lehnout si na bok

beluška

V lékárně mají přípravky proti chrápání. Manželovi jsem pořídila spray do krku na noc a docela to i funguje. Chce to ale vyzkoušet. Pro lékařský zákrok moc nejsem. au