Emma

Poraďte, jak na bolesti ramenních kloubů hlavně při pohybu směrem dozadu.Proenzi užívám, zatím se to nezlepšuje.

Bolesti ramen

Nejlepší odpověď
Krakis

Vyprdni se na Proenzi-je to jen lékárenská lobby.Neříkám,že to nepomůže,ale je to na dlouho.To bys musela užívat stále.Lepší je jíst z kostí chrupavky,klou­by,nebo třeba šunkové závitky a tlačenku.Nejlepší jsou prý žraločí chrupavky,ale to vyjde celkem draho.A samozřejmě dostatek pohybu a cvičení…

Další odpovědi
Kelt

Veškeré léky a prostředky, to je humanitární pomoc zvenku. Tělo si dokáže pomoci. Nepřetěžuj si, nenos těžké věci na ramenou, zaujímej správné držení těla, procvičuj pletenec ramení – zvedání, kroucení ramen všemi směry, pohyby pažemi, promasíruj si oblast páteře druhou rukou. Může pomoci i strava. Tyto klouby a vůbec celá tato oblast je náchylná na teplotu, proto se chránit i proti ofouknutí a přechodu do zimy, a protože co se stalo nejde vrátit zpátky, doporučoval bych také teplé koupele, nebo aspoň přikládat na ta místa teplou věc. Jedná se o barevnou hmotu s vlastnostmi želé, která se dá koupit v lékárně a dá se do ledničky – pak slouží jako chladicí prostředek, nebo do horké vody a pak může zahřívat. Přikládá se v ručníku na uvedenou část těla a dlouho dokáže toto teplo, nebo chlad předávat.
Dá se doporučit také infralampa
Vždy je třeba se rozcvičit, rozhýbat. Nejde ani o intenzitu rozvičení, ale o rozsah pohybu. Nikdy nejít proti bolesti. Zkusit, co to půjde, myslím s těmi klouby, chvíli počkat, rozmasírovat a dále.pokračovat. .

anonym

Byla´s u lékaře??
Bolest ramen může mít více příčin a ne všechny může Proenzi ovlivnit (neublíží, ale nepomůže!).
Primárně musíš zjistit, proč ramena bolí a někdy je pak nutná léčka antibiotiky (záněty kloubů), někdy je nejlepší ´léčbou´ rehabilitace (posílení ramenních svalů), někdy pomůže kolagen – a jak už psal kolega, je lepší kolagen z ´přírodních´ zdrojů – kůže, vazy a chrupavky – tlačenka, hovězí kližka (např. guláš), vepřové koleno…

ivzez

Proenzi je k ničemu stejně jako všechny další prostředky z reklam.
Zajděte si k lékaři a nechte se poslat na odborné vyšetření.
Odborník na rozdíl od praktického lékaře může předepsat rehabilitace,
které opravdu pomohou (vlastní zkušenost).