lukas.zmizik

poradna pro dlužníky zdarma nebo za devizi?

Neschopnost splácet dluhy jednotlivce se dá řešit insolvencí – osobním bankrotem.

Dát dohromady všechny dokumenty a požadavky soudu není jednoduché, proto existují poradny. Našel jsem pro kamaráda takovouto poradnu, kde mu až na osobní konzultaci sdělili, jaké dokumenty po něm budou chtít a že před začátkem veškerého dění také chtějí „zálohu“ ve výši 5000 Kč.

Zajímalo by mne, zda má někdo z vás ověřeno, že existují poradenské služby pro dlužníky zdarma?

Nejlepší odpověď
anonym

Lukáši, mám za to, že jste v otázce udělal chybku a zaměnil devizy za provizi. Pokud je mi známo, tek bezplatnou poradenskou službu mívají právnické fakulty. Zřejmě ne všechny, ale vím, že olomoucká ji bezplatnou měla. Jestli je tuto službu ale schopna v rámci řízení o insolvenci dlužníka řešit fakulta jako součást studijních plánů budoucích právníků, o tom pochybuji. Mám za to, že zde již by musel nastoupit právník s odpovídající praxí a potom by se již nejednalo o bezplatnou poradenskou službu, ale o právní zastoupení dlužníka, které bude samozřejně zpoplatněno dle sazebníku právnických úkonů v této oblasti.