Poradíte v řešení technickém problému pevné linky?

Včera jsem stěhoval PC na jiné místo. Vypojil jsem router, telefon ze zdířek. Po následovném zapojení mi router funguje, ale telefon nikoliv. *Volal jsem operátorovi, který mi sdělil: Buď je vadný telefon, nebo mám zaměněné kable, což je hloupost. Vše mám tak, jak bylo před odinstalací. Zajímavé je, že pokud volám na pevnou z mobilu, zní vyzváněcí tón, ale pevná je hluchá. Máte někdo jinou radu?

*Diagnostika proběhla bez nějakého problému.

Nejlepší odpověď
Hlada

Operátor bude mít pravdu. Nejspíš bude špatně zapojený rozbočovač (splitter). Funkci telefonu je možné zkontrolovat přímým zapojením na linku před rozbočovač.

Další odpovědi
jáára

Dráty se tahaly za dob Telekomu, tak podle toho ta infrastruktura teď vypadá.
Tohle vyřeší technická podpora operátora.