JájsemRaibek

Poradíte s překladem a významem slova v angličtině a němčině?

Někde jsem slyšel oslovení ženy „Ív“ a tak mě zajímá co je to za jméno. Eva?
No a to německé slovo,ktreé mě zajímá je stoprocentně neslušné, ale jelikož nevím jak jej napsat do slovníku, tak jen vím, že se vyslovuje „šajze“. Co v překladu snamená tato nadávka?

Nejlepší odpověď
quentos

K předchozí správné odpovědi už jen doplním, že ono německé slovo je zároveň nečastějším německým „úlevným citoslovcem“ (asi jako naše „do p…“).

Další odpovědi
Mravenec

Německé slovo šajze se píše Scheiße a znamená slušně řečeno exkrement.

Doplňuji, že anglické jménu může být Eve. (Viz zdroj.)

Zdroj: http://names.mon­gabay.com/fema­le_names_alpha­.htm

Lamalam

Pouze doplním, že v Sasku se více používá tvar Schiss.