PixieDee

Poradite s opravou auta v servisu?

Zdravim, dala jsem auto (Golf IV 1.8, benzin, 92kW) do neautorizovaneho servisu. Dala jsem jim 15 tisic s tim, ze mi opravi motor co nejlevneji to pujde. Auto bylo pojizdne, pouze cukalo pri pridani plynu. Nyni je auto nepojizdne, motor vytazeny, nedoskladany. Chce po me celkem 25 tisic s tim, ze si auto odtahnu. Chtela jsem to nechat zkontrolovat v jinem servisu, ale nechce mi ho dat, je agresivni a vyhrozuje.Co byste delali na mem miste? Zda se mi dost zaplatit 25 tisic za to, ze mi udelal z pojizdneho nepojizdne rozebrane auto.

Nejlepší odpověď
anonym

to je tak. on nikdo hned neví čím to je, ani v autorizovaném servisu. mě také řekli, co to bude stát, ale po rozebrání se dostali z pár tisíc na 60 tisic a řekli jsme si, zda to chci, nebo ne a práci si odsouhlasili. nevím jakou smlouvu Ti tady radí, asi myslí zakázkový list. rozhodně by mi nevrátili auto rozebrané, měli by ho vrátit tak, jak ho převzali. tohle není seriozní jednání a je to životní zkušenost. asi bych to řešil s právníkem. každopádně nám tu můžeš napsat, o jaký servis se jedná, aby jsme si eventuálně dali pozor

Další odpovědi
gecco

Máš smlouvu?
Co je v ní napsané?? – prostě postupuj podle smlouvy…
___
Pokud smlouvu nemáš a nebo je mizerná, prostě zaplať a ber to jako školné ve škole života…
Každá jiná varianta by byla dražší a nebo nezákonná.

Lamalam

Pokud nemáš smlouvu, zaplať a pak to můžeš dát k soudu. Cukání při akceleraci obvykle souvisí se směsí nebo se zapalováním, rozebírat kvůli tomu motor se mi zdá poněkud přehnané.

Nakobyl

Jakákoliv, tedy i ústní smlouva je platná. Pokud opravář zjistil, že cena opravy bude vyšší než byla dohodnutá cena, musí Vás předem infromovat a žádat o odsouhlasení. Když nebudete souhlasit, tak musí vrátit opravovanou věc minimálně v původním stavu a musí vykázat práce,které za oněch 15 tisíc udělal. Jasně mu řekněte, že svým jednáním porušuje ustanovení občanského zákoníku a že podávate podnět k Českém obchodní inspekci na porušení zákona.

Mc Merkurion

…no tak to otoč,prvně mu je dej,odtáhni auto,dej to do servisu a žaluj…

Alesh

Já bych to řešil tak, že bych se obrátil na právníka, jak v tomto případě postupovat. Konzultace standardně stojí cca 500 Kč, ale pokud je to na žalobu, což si myslím, že je, tak i tuto částku lze vymáhat. Anebo bych se stavil na policii, ty by taky měli umět poradit.

tforro

Co se servisem domluvit, že ty peníze mu dáte, ale že na převzetí si vezmete jednoho svědka + soudního znalce. Pokud by mělo dojít na soud, stejně se mu nevyhnete, právník, který vás bude zastupovat, potřebuje pracovat s posudkem. A nebo z pohledávky dost možná servis vycouvá. Co já mám zkušenost, tak raději jednám se soudními znalici, než s vydřiduchy právníky. Pokud se budete chtít soudit, tak vypracování posudku na stav auta, pokud je skutečně rozebrané odhaduji na 10–15tis, a když půjde jen na to převzetí, tak počítám max do 1000kč.

Kryšpín

Dle mého odhadu s ohledem na rok výroby a bez písemné smlouvy je chybný krok od počátku, požadujte písemnou kalkulaci, krok za krokem odvedené práce, dle zákona by mohlo být navýšení max. o 20%, ale vozidlo by muselo být opraveno, zkuste d-test, šikovné novináře a až poté, právník, znalec, soud, hádky, psychické vypětí, bude to problém