tforro

Poradíte s Excelem?

Poradí prosím někdo s vytvořením tabulky, příp. vzorečku odkazující na pomocnou tabulku?
Potřebuji napsat do nějakého pole datum, např. 1.5.2016 a potřebuji, aby mi nějaké pole vedle vyhodilo datum navýšené o 24dní. Tedy 1.5.2016 (+24 dní) = 25.5.2016, nebo např. 27.5.2016 (+24 dní) = 20.6.2016

Mám jen takový návrh, ale nevím jak mám dál pokračovat, nebo ani zda jsem se nevydal slepou cestou, resp. nvím jak napsat vzoreček…

https://ctrlv­.cz/uuAL

Nejlepší odpověď
Frogman

Jde toho docílit poměrně jednoduše a elegantně jedním vzorcem.

V tvém příkladě máš v buňce F4 nějaké datum. Stačí do buňky G4 napsat tento vzorec:
=DATUM(ROK(F4);­MĚSÍC(F4);DEN(­F4)+24)
a máš hotovo! Nemusíš si tam psát žádný pomocný čísla – tady je to zbytečný. ;)

Z nějakého důvodu tady nejde smazat mezera mezi F a 4 u DNE, tak si ji smaž, jinak ti to nepůjde. ;)

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, pak stačí do sousedního vzorečku přičíst 24, formát nastavit na datum a to je vše. Reprezentace času v excelu je taková, že 1 je jeden den. Excel se postará o vše ostatní, ví kolik dní má jaký měsíc a ví, který rok je přestupný.