Tomaash.cz

Poradíte plemeno psa?

Poradíte jaké psí pemeno bude nejvhodnější? Mám celkem jasno v několika věcech: váha do cca 20 kg, bez nutnosti úpravy srsti, celoročně venku u domu se zahradou (město), samostatný, odolný, cvičitelný, ovladatelný, vytrvalý (tzn ujde např. 15 km..), schopný ubránit dům a rodinu. Prozatím u mě vede krátkosrstá kolie (nelíbí se ženě), nebo boxer ( háklivý na povětrnostní podmínky ☹, ).....

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučovala bych středního knírače, tibetského teriéra, pumi, mudi, střední, velký nebo vlčí špic, chodský pes, polský nížinný ovčák (pon) …ještě by se našlo moho plemen, ale neznám váš „vkus“. Velmi vhodné plemeno, které prožívá svou renesanci je např. irský teriér. U teriérů a kníračů není úprava srsti pro „domácí“ účely nikterak náročná a v zimě delší srst psa dostatečně chrání.
Doplňuji:
Schopnost „ubránit dům a rodinu“ poněkud zredukujte na „hlídání“, tedy ohlášení vetřelce štěkáním.

Další odpovědi
atena11

Husky nebo Německý ovčák