alenad

Poradíte ? nokia c3–00 versus nokia n81– který vybrat ?

Doplňuji:
Děkuji Bedy – tajně jsem doufala , že mi radou pomůžeš zrovna ty :)
Jinak dotykáč mám , ale chybí mi takový ten normální mobil , i na hry , když čekám a tak .
Tyto nejsou nový , ale oba zánovní a cena je velice příznivá , tak jsem se nemohla rozhodnout , jelikož se v tom jaksi nevyznám – takže díky .

Nejlepší odpověď
Bedy

No Nokia N81 – to už se snad ani neprodává, ne? Vyjma bazarů teda.
osobně bych šel do C3–00

Ta N81 má tu výhodu, že má blízko k MP3/MP4 přehrávači, že je to lepší pro mladý lidi, co furt poslouchají hudbu – takže na takové to překlapávání písniček, apod. je to super.
Jako velkou nevýhodu bych tam viděl starý operační systém Symbian Series 60, který nepatří mezi nejpovedenější systémy, občasné kousnutí nebo zamrznutí tam je. Jednou za čas je potřeba udělat i reset do továrního nastavení, protože se ten mobil vlivem používání (instalace a používání aplikací, procházení internetu, apod.) docela dost zpomalí (asi jako dnešní levnější mobily s Androidem).

Takže já bych to viděl na tu C3–00 – výhodou je, že je rychlý, má i tu rozšířenou QWERTY klávesnici, určitou výhodu bych viděl i v tom, že nemá operační systém, ale pouze prostředí Series 40.
Jinak pro ten Series 40 je řada aplikací a her a mobil nabízí tolik funkcí, že se dá považovat skoro za chytrý telefon – Nokia má svůlj vlastní obchod pro tyhle mobily, takže o aplikace a hry nouze nebude. Mohu doporučit 🙂
Doplňuji:
Díky za důvěru. No podívejte se, pokud je to teda bazarovka, tak si určitě mobil vyzkoušejte před koupí. Doporučuju se ještě podívat na „rodné číslo“ mobilu IMEI – stačí se buď podívat pod baterku anebo v pohotovostním režimu vytočit číslo #06 (hvězdička křížek 0 6 hvězdička) a zkontrolovat si mobil, zda-li není v databázi kradených mobilů – ověříte na http://aplika­ce.policie.cz/pa­trani-mobily/

Pak by bylo fajn mobil vyresetovat do továrního nastavení – všechny mobily co mají Symbian nebo prostředí Series 40, tak stačí v pohotovostním režimu vytočit číslo #7370 (hvězdička křížek 7 3 7 0 hvězdička) a potvrdit možnost obnovení telefonu do továrního nastavení.

Jinak pokud je oboje teda bazarovka – tak nevím, jaké máte požadavky – jak jsem psal – pro vášnivé posluchače hudby či diváky videí nebo hráče her bude asi lepší ta N81, ale pro ty, co chtějí brouzdat po internetu, plně používat sociální sítě či prohlížet fotky, bude lepší C3–00.

Mě osobně se spíš líbí C3–00 – ale nechám to na vás – kdyžtak můžeme pokračovat vnitřní poštou a můžeme se o tom pobavit.

Další odpovědi
KatkatkaW

já bych si vybrala nokiu c3–00, je podle mě praktičtější ale i hezčí :)