Herbit

Poradíte někdo, jaké jsou nejlepší baterie do foťáku (na 2 tužkové) a kolik tak vydrží?

Nejlepší odpověď
tom004

Jaké jsou nejlepší,to nevím,ale záleží na tom,jestli myslíš normální,nebo nabíjecí akumulátory.A výdrž je také závislá na frekvenci používání fotoaparátu.Já používám v mém foto 2ks AA Panasonic,aku bez samovybíjení už přes dva roky,a jsem s nimi spokojen.Kolikrát jsem je za tu dobu opakovaně nabíjel nevím.

Další odpovědi
Hlada

Srovnávací testy některých AA akumulátorů jsou v lednovém dTestu Ing.Idy Rozové. Kupodivu na jednom z předních míst se umístily akumulátory Ikea a známé GP nesplnily test životnosti. Obecně se pro rychlou ztrátu kapacity nedoporučují akumulátory nad 2Ah. V současné době jsou jedny z nejlepších Sanyo Eneloop, které se vyznačují mimořádně nízkým samovybíjením. Z hlediska životnosti se mně osobně nejvíc osvědčily akumulátory Ansmann, které používám v jednom měřáku už desátý rok. GP, SAFT, Panasonic, Tronic mi vydržely kolem 3–5 let.

mosoj

Nabíjecí AA nové generace.
GP Recyko, Sanyo Enelope, Panasonic Infinium
Philips … atd. Nenabíjecí se navyplatí.Také ale záleží jak často fotíte.
Nebrat nabíjecí AKU od Lidla !!! Větší šmejd jsem neviděl.

Ty nabíjecí vydrží cca 2– 3× více než alkalické nenabíjecí.
Nqavíc se snadno nabijou.

Jo a nejlepší jsou vždycky ty svoje.

Jikra

Já používám nabíjecí tužkové akumulátory NiMh Ansman Energy 2850mA určené přímo pro foťáky a jsem s nimi nadmíru spokojený.
Co se týká výdrže tak to se těžko posuzuje a záleží na mnoha faktorech jako je frekvence focení,používání blesku nebo následné prohlížení atd.

qwatro

energizer nejspis nejlepsi