Daniel16

Poradíte nějaký hezký zámek na výlet?

Prolítnul jsem svou osmisetstránkovou knížku hradů a zámků v České republice a vybral jsem tyhle: Častolovice, Duchcov, Hrádek u Nechanic, Hrubý Rohozec a Nové Hrady u Vysokého Mýta. Poradíte jeden z nich nebo poradíte něco ze své zkušenosti? Díky za tipy.
Doplňuji:
Hana1111: V Červené Lhotě jsme byli, i jsme jeli na loďce, mám odsud i jeden zábavný zážitek: Jak je přes tu vodu mostík, nějaká žena s dětmi jeli a jeli a pak to nějak nevytočili a napálili to do sloupu a ženská: „Toč, toč, toč!!!“ 😁 V Lednici jsme taky už byli, ale díky za ten druhý tip.

Odpovědi
suaeda

V naší zemi je pěkných zámků hodně. Prakticky v každém kraji se dá vybrat.
http://www.pru­vodce.com/hra­dy_zamky_pamat­ky/mapa.gif

anonym

My s rodinou jezdíme hodně po zámkách a hradech, nedávno jsme byli na zámku Červená lhota, je hezký, můžeš se projet i na loďce kolem zámku, opravdu krásné. Neco na zámku Hluková jsi už byl? Nebo také Lednice-vyšlapat si minaret za to opravdu stojí.

Lorelai

Hrádek u Nechanic byl krásný v zimě, Častolovice mě zaujaly knihou, kterou napsala bývalá majitelka a taky tam je krásný park. Hrubý Rohozec, co si pamatuji, mě ničím zvláštním nezaujal.
Jinak záleží odkud jste, v okolí Prahy se mi líbí Konopiště, Mníšek pod Brdy, Dobříš (krásná na podzim) a na Vánoce Hořovice 🙂

T3NY

Mě se líbí Orlík ale Nové Hrady nejsou špatnou volbou.

adam marly

Ten hradek u Nechanic a mně se líbí Plumlov

Jita Vava

Z uvedených doporučuji Častolovice. U zámku je moc pěkný park a taková minizoo.