annas

Poradíte mně prosím s kopírováním?

Nevím, jakým způsobem překopírovat text z Adobe Reader.pdf Přes CTRL + C to nefunguje. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Na to se dá použít několik programů, některé umí jen kopírovat jpg, jiné i editovat:
http://www.zi­ve.sk/Poradna/sc-20/default.as­px?consultanswer­s=1&id_questi­on=403437¬i­fy=1
http://www.zi­ve.cz/editace-pdf-/poradna/cq-222224-sc-20/default.as­px?consultanswer­s=1

Já používám Adobe Acrobat Pro, ten také umí editovat, tak ani nevím co umí obyčejný A Reader, ale myslím, že nic moc.

Další odpovědi
led

1– najdi si ikonu „T“ stlač. kurzor sa zmení na zvislú čiarku. Vyznač text – stlač CTRL_C a máš skopírované do schránky. Do textového editoru vlož CTRL_V
2– súbor-uložiť ako text

mosoj

„annas“ – Zkoušel jsem to a jde to bez jakýchkoliv problémů.

Mám Adobe Reader 8 a Word 2000, zkoušel jsem to i do zápisníku v XP.

Označím text ( vyberu) který chci kopírovat
nebo přímo celou stránku ( Ctrl A ). Zkopíruji do schránky (pravým tlačítkem myši) nebo Ctrl C.
Otevřu!! si prázdný list ve wordu nebo v Word Padu a text ze schránky sem vložím opět přes pravé tlačítko myši nebo Ctrl V .

Text se zobrazí a jde editovat !!! Nepřekopíruje se tímto způsobem ale obrázek.

led

http://www.con­vertpdftoword­.net/

led

ešte jedna varianta na prevod pdf cez internet. Článok je v angličtine
http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-convert-a-pdf-file-to-word-excel-or-jpg-format/

led

ospravedlňujem sa, tá ikona s „T“ bola v starých verziách. V novších je to Zvislá čiarka so šipkou.
Ak sa stane, že sa zjavia štvorčeky, doporučujem použiť 2.verziu mojej odpovedi. -Soubor-Uložit jako text-otvorí sa okno s adresármi – určíť kam uložiť a potvrdiť. Súbor bude uložený pôvodný názov.txt. Tento systém používam pri prekladaní. na vytiahnutie obrázkov používam
PDF Image Extraction Wizard 2.0
http://www.slu­necnice.cz/sw/pdf-image-extraction-wizard/

Veľa šťastia v kopírovaní Led

annas

Led, postupovala podle Vaší rady. Označila šipkou, CTRL + C, klikla na Uložit jako text – otevřel se poznámkový blok, pak vložila CTRL + V a opět obdélníčky.

annas

Led, já anglicky zase tolik neumím, abychc něco přeložila.

Bumbes

text kopíruji: pravým myšítkem v kontext menu vyberu „nástroj pro výběr“(šipku) > potom standardním způsobem označím část textu > Ctrl+C > vytvořím a otevřu si dokument rtf, nebo doc > Ctrl+V.
nevím ale jestli to umí free Adobe Reader.

annas

Bumbesi, podle Vaší rady to šlo, ale když jsem text vložila do Word Office 2007, objevily se mně jen obdélníčky.

Bumbes

Při vytvoření textového souboru změnit příponu na .rtf (místo .docx, nebo .doc), je tam lepší kódování textu. Také by to mělo jít do notepadového .txt souboru, ale tam to vynechává část diakritiky.

Bumbes

Mám dojem, že mi to funguje proto, že mám nainstalován ten A.A.Pro, který určitě doplnil do systému nějaké pluginy, ovladače a kódovací klíče.
Možná to přece jen bude chtít nainstalovat nějaký ten PDF editor z nabídnutých odkazů v odpovědi.