annas

Poradíte mně prosím? Děkuji.

Reagovala jsem na dotaz Mozilly Firefox a nainstalovala vyhledávač Ask. com. Nedostanu se na původní domovskou stránku Atlasu. Po otevření Mozilly se objeví na stránce řádek vyhledávače Ask – Search – anglicky. Pod řádkem pak ikony YU, mailu, T, Wail, IN atd.

Co mám udělat, abych se vrátila k vyhledávání přes Google a k domovské stránce?

Nejlepší odpověď
Bedy

Jej, tak tohle jde těžko z počítače ven. Požádám Vás o výpis z programu Hijackthis.
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Nu a vzhledem k tomu, že nefunguje vnitřní pošta, tak Vás požádám, abyste mi ten hijackhtis.log odelsla emailem na honza „tečka“ bencik „zavináč“ seznam „tečka“ cz

Společně to zvládneme 🙂

Další odpovědi
Led_

Nástroje – Správce doplňků – v zozname si vyhľadajte Ask a zakážte, prípadne odinštalujte.

Sůwa

Prozatím stačí, když si do adresního řádku dáš URL adresu své domovské stránky a odentruješ. Po jejím zobrazení sjedeš na stránce úplně dolů a klikneš na „nastavit jako domovskou stránku“. Mělo by to stačit a pak už jen odinstalovat tu lištu Ask. To se stává i při aktualizaci Javy, je třeba to hlídat 🙂

anonym

Šlo by vložit screen ?

mojitek

Taky jsem měl před půl rokem tenhle problém.Odinsta­lovával jsem Ask a po instalaci mi klekl systém v PC. Takže na to velký pozor

Braník

Annas ,při jakémkoliv instalování nebo upomínání některých serverů,koukni co zafajfkováváš nebo s čím souhlasíš,,proto se ti objevil ASk!dávej na to pozor.!!!ask odstraníš programem revo unnistaller
http://www.slu­necnice.cz/sw/re­vo-uninstaller/

Led_

Annas, nastavenie domovskej stránky:
Nástroje – Možnosti – karta Obecné

  1. okienko určíte čo chcete zobraziť pri štarte firefoxu
  2. okienko nastavíte si domovskú stránku napríklad http://www.go­ogle.cz/ prístup na túto stránku budete mať potom vždy pri stlačení ikony domčeka (domov)

PS.
ak budete mať problémy, napíšte mi, pozriem riešenie.

Led_

Máte zjavne na mysli ASK Toolbar – lištu, ktorá sa vám objavila hore v ponuke..

anonym

Já mám tu ask lištu také stále,nejde mi odinstalovat vůbec.Tedy to asi dělám špatně.Najedu si na odinstalování výchozích programů,najedu na odinstalovat nebo změnit,zádám a nic.S nástroji jsem to taky dělala,zadala jinou domovskou stránku.Po opětovném zapnutí počítače na mě opět čekal ask.Nerozumím tomu.

Led_

vyskúšam na skušobnom počítači, potom doplním.

Sůwa

mojitek – jakým způsobem jsi zkoušel lištu Ask odinstalovat?

mojitek

no,je to už asi půl roku,tak si to přesně nepamatuju.Ale šel jsem někam do odebrání systému apod.To Ask se odinstalovávalo cca 4 min a potom mi nešel spustit PC(pouze modrá obrazovka,nešlo se přihlásit atd,prostě nic). PC jsem měl z roku raz dva,tak jsem koupil repasovaný ale kvalitní.

Bedy

S tím opravdu opatrně, Hijackthis tomu zastaví a zkáže služby, vyhodí to ze start upu a pak se to pohodlně smaže se vším všudy pomocí AdwCleaneru.
jemožné, že toho v počítači tam má tazatelka víc, co já vím? Vše nám řkne Hijackthis.

Sůwa

Bedy, proč by nešlo Ask toolbar odinstalovat REVO Unilstaller – pokročilé? Mně se to povedlo bez problémů, teď už si na to dávám pozor. 🙂

anonym

Kvůli tomu jsem si Revo Unilstaller také stáhla ze stahuj.cz,ovšem ta mrška se drží dál!

Bedy

Tady jde o to, jeslti tam toho tazatelka nemá náhodou víc – třeba ještě nějakou lištu od Yahoo", Google, Babylon, ICQ, atd. Revo Uninstaller to dokáže odinstalovat, al emusí se použít pokročilý režim a ten pak najde v regitrech záznamy apod.
Jenže občas se může stát, že Revo něco omylem smaže, co třeba s tím ASKem tak nesouvisí – proto to nedoporučuji běžným uživatelům, protože ti o registru nemají moc znalostí a může se stát, že omylem něco smažou, co neměli.

Tady ten Hijackthis je pod mým dohledem a já vím, na co můžu a nemůžu šáhnout 🙂