Avatar uživatele
JájsemRaibek

Poradíte mi se stylizací otázky, tak aby byla dle něčího mozku v souladu s pravidly?

Položil jsem otázku se slovy „Lze přijímat rozhlasové…“ a následně dal odeslat. Poté jsem hodlal otázku doplnit dolňujícími informacemi v popisu otázky.
Po odeslání na mě vybafla tabulka, de bylo uvedeno jak správně otázku položit. Dokonce tam bylo zdůrazněno, že správná otázka začíná Jak..
Pokud bych však položil otázku Jak přijímat rozhlasové…, tázal bych se na způsob příjmu. Mě však zajímá zda lze přijímat rozhlasové…
Pokud bych se držel stryktně pravidel, neměla by pro mě otázka a ani odpovědi smysl.
Mám tedy dodržovat při psaní otázky pravidla českého jazyka nebo začínat každou otázku slovem Jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, anonym, anonym před 3341 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když jsem vkládala svou předposlední otázku, také mně naskočila tázací zájmena, ale ignorovala jsem je. Nejsou vhodná u každé otázky.. Jde spíš o návod pro nové tazatele, kterým to stejně většinou nepomůže.

Otázky nemusí začínat tázacími zájmeny nebo příslovci = otázky doplňovací, ale mohou začínat i jiným slovy, ale podlel pravidel to musí být otázka, tedy mít otazník.

Otázku může formulovat takto Lze příjímat … signál? Nebo Poradíte, kde lze … signál?

Doplnění dopíšete až po odeslání otázky.
Doplňuji:
Zkusila jsem vložit otázku Máte hlad? Objevilo se povídání, že má začínat …po odeslání, že je příliš stručná, ale zůstala.

víc diskuse

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ono to je těžko vysvětlitělné,ten kdo ten styl jak otázky mají vypadat,taky určitě chybu udělal,protože jak položit otázku není jen o tolika způsoby jak je uvedeno v pravidlech,ale otázky lze položit i jinak.
Ale to bohužel tady jistý kodex zakazuje,to je škoda.
Doplňuji:
Je dost zajímavé,když např.Zjentek položí jakoukoliv otázku,tak nenapíše na začátku svého dotazu velké písmeno.To je gramatická chyba a ta tu nikomu nevadí.
Taky dobrý.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
midlajs

A co takhle zacit uplne jinak? Muzu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

;-DD

Napiš: " Jak? … a vlastní otázka → Lze přijímat rozhlasové…"

;-DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

FAQ?
Doplňuji:
To s nemyslím,však se uvidí dál,protože věřím v nepochopení a nedorozumění,skus to znova tím samým stylem?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

dle něčího mozku se ale fakt špatně radí
Doplňuji:
Jogure co kdyby se to tady všechno předělalo po tvým, bylo by to vše pak ďosťatečně vysvětli tělné?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

midlajs: ale otázka se neodeslala a namísto toho tam bylo poučení jak ji správně položit. Bylo tam uvedeno, že správná otázka začíná Jak.
Je má otázka tedy závadná – nesprávná?

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vložila jsem jsen tak otázku", Máte hlad? Nnrmálně šla odeslat, i když tam bylo hodně povídání.

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

No právě o to hodně povídání jde.
Vždyť otázka může znít i jinak než jen jak oni chtějí. Je to divný.

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja se obavam, ze nam zde jednou daji i manual na to, jakym slovem ma zacinat odpoved :)

  • iv-

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek