Poradíte mi s významem citátů?

1. Francois de la Rochefoucauld - Nikdy se nemluví tak těžko, jako když je hanba mlčet.

2. Ludwig Wittgenstein - Hranice mého jazyka znamenají hranice mého světa.

3. Friedrich Nietzsche - Staň se tím, kým jsi.

4. Woody Allen - Chcete-li pobavit Pána Boha, seznamte ho se svými plány do budoucna.

Prosím vás, potřebovala bych poradit.. doma mám napsat úvahu na téma z citátů výše uvedených, akorát nemůžu přijít na význam ani jednoho z nich.. Opravdu si nevím rady :( Předem děkuju za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. Kdy je hanba mlčet? Když jste v situaci, kdy něco musíte říct... Třeba Vám kamarádka oznámí, že se v její rodině stalo neštěstí. Je hanba nijak nereagovat, ale velice těžko se hledají slova, která neublíží a aspoň trochu pomohou...

2. Tento citát by se dal vyjádřit i jiným - Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Prostě: Domluvím-li se jen rodným jazykem, jsem omezena na svou domovinu. Ovládám-li i další jazyky, můj svět, kde mohu působit, bavit se, pracovat... se rozšiřuje na další země.

3. Nehraj si na něco, co nejsi a buď konečně sám sebou.

4. Člověk míní... Plánovat si mohu cokoli, ale třeba má Pán Bůh se mnou už jiné plány a těm mým se jen zasměje. Jak mohu plánovat dovolenou příští rok, když nevím, zda mne zítra nepřejede tramvaj - nebo naopak - zda nebudu zrovna přivádět na svět další dítě? (Na druhou stranu - bez plánů a cílů bychom se daleko nedostali, že?)

Snad Vám to trochu pomůže. Dobrou noc.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.