katka266

Poradíte mi s příklady dynamiky?

Počítám tu příklady z fyziky, náš pan učitel jaksi nedokáže danou látku vysvětlit. Tak bych vás chtěla poprosit, nemohli by jste mně ukázat, jak tento příklad vypočítat pěkně krok po kroku? Děkuji.

Těleso o hmotnosti 2,5 kg je zavěšeno na siloměru v kabině výtahu. Jak velkou sílu ukazuje siloměr, jestliže se kabina pohybuje se zrychlením 2m. s^(-2) směřujícím vzhůru?

Odpovědi
brillant

Opakovaná vaše otázka. Opakování otázek je porušení kodexu uživatele.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-byt-postup-vypoctu

karfigol

Fyzika mi vždycky šla, ale na tohle jsem krátkej. Možná by nebylo ke škodě na http://www.na­tis.cz/momento­ve-klice/ koupit nějaký siloměr a zkusit to v reálu, já tam kupuju momentové klíče a z praxe vím, že praktické řešené příkladu také není ke škodě. Na tvém místě bych oslovil i jiné učitele, třeba si s tím budou vědět rady

brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

katka266

Není opakovaná, je jiné zadání, stačí dočíst do konce ;)

anonym

😁
Princip je naprosto týž – jen se mění jedno znaménko…