Loreta

Poradíte mi? Ráda si maluji obrázky a napadlo mě, že si namaluji obrazy na dřevěné dveře.

Ale nevim jake barvy mam pouzit,aby se mi nevpily do dreva a jestli staci dvere jen pred malovanim umyt?Je to drevo prirodni bez nateru.Dekuji vam za rady.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dekorační matné akrylové barvy

Ideální matná akrylová barva pro školky, školy, zábavu, volný čas a umělecká řemesla. Syntetická barva na vodní bázi k okamžitému použití má velmi dobrou krycí schopnost, světelnou stálost a krátký čas schnutí. Po zaschnutí je barva díky dobré přilnavosti odolná proti prachu, povětrnostním vlivům, ale není odolná proti mytí v myčce na nádobí. Univerzální barva může být nanášena za mokra a navíc je možné tvořit reliéfní tvary, bez poškození podkladu. Proto se výborně hodí pro kreslení na dřevo. Mezi jinými se tato pastová malovací barva výborně hodí na šablonování a na ubrouskovou techniku. Barva drží znamenitě na dřevu, papíru, lepence, samotvrdnoucí modelářské hmotě, keramice, sklu, umělé hmotě, kovu, kameni, polystyrenu, mechové gumě a mnoha dalších. Všechny barevné odstíny jsou vzájemně mísitelné.

Zdroj: http://www.pos-praha.cz/kat--hobby-barvy--na-drevo-papir-a-jine--decormatt-acryl--222/

Další odpovědi
Terryle

S malbou barvama a na přírodní materiály sice nemám zkušenosti, ale myslím, že by možná bylo lepší dveře nejdřív přetřít nějakým bezbarvým základovým lakem. Barva se tak nevpije a navíc se Vám pak bude určitě líp malovat – povrch bude hladší a štětec po něm bude líp klouzat…