huxa

Poradíte mi prosím, z jakého období je tato vojenská buzola a jakou může mít zhruba hodnotu?

http://s18.pos­timg.org/4h5t1kspl/­IMG_20150819_1­51830.jpg

Jedná se o nepoužívaný kus vyřazený ze skladů.

Nejlepší odpověď
Hlada

Tuhle buzolu vyráběla Meopta na počátku šedesátých let a prodávala se v Astrooptice v Jindřišské ulici za 40 Kčs. Jakou má hodnotu dnes, nevím. Starší buzoly se prodávají kolem stovky.

Další odpovědi
Drap

Nejedná se o speciální vojenskou buzolu. Byla vyaběna převážně pero turisty v polovině minulého století. Její užitková hodnota je zanedbatelná. Sběratelská hodenota se může pohybovat cca 50 – 150 kč.

lexx

hodnotu má leda sběratelskou, již ne moc užitkovou, podívej se na nějaký army bazar shop