huxa

Poradíte mi prosím ohledně prvního dárcovství krve?

Vadí chronická nemoc, která se netýká krve? (angína)
Ovlivňuje kvalitu krve kouření?
Vyhazuje se často darovaná plná krev?
Jaká skupina je nejvíce žádaná?
Jak funguje registr dárců krve?

Nejlepší odpověď
Funna

angína se krve týká, protože na angínu se berou antibiotika…a i kdyby ne každý nemocný je z odběru vyloučen…

kuřáci jsou standardními dárci…

to nevím, ale myslím, že ne, zase takový přebytek jí není…

to je různé, podle poptávce, někde jsem viděla stránky, kde je přímo, jakou skupinu by rádi měli…nejvíc je u nás lidí s A, ale 0– je univerzál, ale její univerzálnosti se využívá jen ve vyjímečných případech…

a on nějaký regist dárců krve je?…já vím jen o kostní dřeni…pokud jdeš dát jednou krev, tak si veden na místní infuzní stanici a pokud mají nedostek „tvojí“ skupiny, tak tě dopisem, SMS vyzvou, jestli bys nemohl přijít, ale to se děje jen vyjímečně, protože pravidelně chodí dávat krev hodně lidí…

Další odpovědi
setapouch

Spoustu uzitecnych informaci najdes na http://www.fnhk­.cz/fs91/infor­mace-pro-darcevar20120629­.pdf

carpediem

Plná krev se nevyhazuje, ihned po darování se oddělí plazma, ta se využívá zvlášť a k transfuzi se běžně použije jen ten zbytek, krev se téměř vůbec nevyhazuje, nemocnice si je vzájemně vyměňují, podle potřeby.

Angína vadí, máš zvedlou sedimentaci, kouření nevadí, hulení skera atd. vadí:-) Vadí v minulostii některé nemoci, rakovina, hepatitida atd.

Nejvíc je žádaná nulka.

Zajdeš do centra, tam vyplníš dotazník, vezmou ti vzorek a pokud je vše OK darušeš.

Nikdy jsem nedarovala, nemůžu, ale tuto myšlenku ti moc chválím Huxo 🙂