VerSule

Poradíte mi někdo prosím??? :) Fakt si nevím rady s SŠ…

Můj známí mi poradil, abych šla na policejní SŠ. Že bych pak mohla dělat i něco v kanceláři. Nebo něco podobného. Ale já si nejsem jistá že bych se tam dostala. (Z tělocviku mám sice za 1, ale stejně si nemyslím že moje výkony z tělocviku nejsou nějaké ohromující. Spíše průměrné. Takže nevím jestli bych se dostala na SŠ, a nevím jestli to chci doopravdy.
Ale vím že chci jít na VŠ. Tak se chci zeptat, jestli má cenu jít na tu SŠ, když stejně nejsem pevně rozhodnutá.
CO BY BYLO LEPŠÍ??

Nejlepší odpověď
anonym

Optimální a osvědčenou přípravou na VŠ je gymnázium.
Výhoda ukončené SŠ je, že může rovnou do praxe, u gymplu to bývá značně problematické.
Dnes je ale daleko důležitější ne to, co by se nám líbilo, ale po čem je poptávka na pracovním trhu. Máme spousty humanitních akademiků, kteří se na trhu už nikdy neuplatní a na druhé straně zoufalý a prohlubující se nedostatek technických a řemeslných profesí.

ad huxa, každé gymnázium je s maturitou, protože je zařazeno do sítě středních škol. Pouze na rozdíl od lycea je všeobecné, kdežto lycea mají celkem 6 odborných zaměření – viz odkazy:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ly­ceum

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gym­n%C3%A1zium

Další odpovědi
Lucijej

Na VŠ můžeš klidně jít i z policejní školy a to třebas pokračovat na policejní akademii, nebo klidně na jiný obor, to už bude na tobě.
Zatím máš ještě poměrně dost času, tak si to promysli, jestli o tuto školu stojíš, to za tebe nikdo neudělá.

venkovan

Pokud toužíš po vysoké, tak zkus nějakou veřejně právní střední školu a nebo klasický gympl. To, že ti někdo poradí abys šla na tu či onu školu není důležité – podstatné je to, co chceš sama.
Teď na podzim začínají v každém kraji výstavy ke školství . Nevím kde bydlíš, ale v Praze je to myslím Vědma, v Brně si už nevzpomenu, v Českých Budějovicích Vzdělání a řemeslo (tam převažuje odborné školství, tedy takové školy, kde po maturitě má absolvent alespoň kvalifikaci). Takže se netrap, projdi si několik výstav a popřemýšlej co skutečně chceš dělat. Vidina pracovat v kanceláři je hezká, ale je lepší mít vidinu proč v té kanceláři budu sedět. Tedy na jaké činnosti se budu podílet.
Mimochodem – pohyb těla se nechá natrénovat. Polož sem otázku těm co byli na vojně, aby napsali jaké výkony měli před příchodem na vojnu a jaké po měsíci přijímače. Myslím, že většina napíše, že si mákli, ale ve fyzičce výrazně zlepšili.

anonym

Znám několik absolventů TRIVIS a zdá se to být šikovná SŠ. Na VŠ někteří šli bez problémů a ti, co nešli, vcelku dobře se uplatnili a nemuselo to být zrovna u PČR.

Questman

Nejde ani tak o to, jestli chceš jít na VŠ, jako spíš jestli to zvládneš. Na gympl se proboha nehlas, to je škola pro ty, kteří mají naplánovanou cestu a kteří si jsou jistí že zvládnou vše bez větších problémů. Jednoduše je pro ty, které nemá ani napadnout že by VŠ nezvládli. Když dokončíš SŠ s maturitou, tak už budeš asi lépe vědět, jaké jsou tvé schopnosti a jestli VŠ zvládneš, když ano tak se sice budeš muset víc snažit abys ji zvládla ale na druhou stranu můžeš nastoupit do povolání, když si uvědomíš že na to nemáš. Oproti tomu když půjdeš na gympl a po, dejme tomu čtyřech letech, zjistíš že učivo nezvládáš a v nejhorším tě vyhodí tak máš vymalováno. Můžeš si tak akorát sehnat svítivou vestu a nějaký to koště a zbytek života strávit vymetáním ho*en z chodníků.
To není hrozba, to je jen takové varování. Můj bratr má také vystudovaný gympl, na VŠ ale zjistil, že na to nemá a tak ho vyhodili. Teď pracuje v zahraničí v obchodních skladech, a to ještě díky kamarádům co mu pomohli.
Jsem také v 9. třídě a jsem stejně jako ty na vážkách. Rozhoduji se mezi průmyslovkou a SŠ elektrotechnickou. To je obor, kterému se chci věnovat ale taky vím, že v řemeslnických profesích je zoufalý nedostatek pracovníků.
Proto tě chápu, že se těžko rozhoduješ, protože to opravdu není zrovna triviální rozhodnutí a dá se říct, že to každému ovlivní celý zbytek života.
Radím ti, zkus se poradit s některým učitelem/rodi­čem/sourozencem, třeba ti to pomůže. Taky se hodně připravuj na přijímačky a zkus si je na internetu nanečisto (myslím, že takových služeb je několik a cena je okolo 150kč). Nevím jak tvoje, ale naše škola pořádá takovou ,,přehlídku'' SŠ kde si můžeme promluvit přímo s lidmi z té školy která nás zajímá. Tohle všechno může pomoct.
Pokud budeš mít školu vybranou, přijď na den otevřených dveří, ikdyž si nejsem jistý, jestli už není pozdě, hodně škol je pořádá přes léto.
Hodně štěstí 🙂

huxa

běž tedy na lyceum či něco podobného, je to dá se říct gympl s maturitou a můžeš jít potom na vysokou

manon

huxa: Jak to chápat? Že lyceum je takový gympl s maturitou, kdežto gympl je takový gympl bez maturity? Vůbec Ti člověče nerozumím, jaks to myslel.

anonym

ad manon, sdílím tvůj nesouhlas, tak jsem mu šoupl do odpovědi trochu osvěty, aby se hošík zorientoval.

manon

To nebyl nesouhlas, jen jsem nechápala, jak to huxa myslí. Ale už to asi chápu :)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-kdyz-prijdete-o-milovanou-osobu-pijete-od-nevidim-do-nevidim

huxo, nepij :), jsi na to moc mladý… a trable s láskou to stejně nevyřeší

anonym

No, jo, to by leccos vysvětlovalo.
Je vidět, že máš přece jen tu bystřejší ženskou intuici a cit pro empatii.
My pragmatici jen plácnem, že prostě gympl má taky maturitu a nějak nám nedojde, že za tím mohou být i hlubší souvislosti.