jarobinuher

Poradite mi nekdo kdyz chci cvicit 3× tydne prosim program, spis na vzhled nez na objem dik

posilovani

Odpovědi
huxa

Přímo program neporadím, neboť si nenapsal téměř nic o sobě.
Na rýsování ovšem slouží lehčí cviky s vícero opakováním, takže třeba na benči nezvedat pětkrát 50kg, ale dvacetkrát 30kg.
Hlavně si pamatuj, že nejvíce záleží na stravování, kór u rýsování.
Celá trávící soustava je tvořena svaly, které ti krásně budou pálit tuk, pokud je budeš používat, nicméně všeho s mírou, naprosto vynechej z jídelníčku smažené, mastné a hodně tučná jídla a potom převážně jez bílkoviny, pokud chceš zhubnout, podívej se na sacharidové vlny ( http://kulturis­tika.ronnie.cz/c-24-sacharidove-vlny.html ). Dají se různě upravovat, ale pokud nejsi vyhublá žena, takovéto porce sacharidů ti nebudou dělat problém. Je to jedna z mála diet, která rychle pomáhá a nemá jojo efekt. Sám ji mám odzkoušenou.

Alesh

🙂 Co ti mám na to říct. Prostě se hýbej. Není to o tom, že teď sis najednou řekl, že budeš chodit 3× týdně do fitka. Fitko je do jisté míry efektivní řešení, ale pokud jsi nikdy necvičil a nic o tom nevíš, tak si dost možná můžeš i ublížit. Dnes máš spoustu možností, kde získat informace – internet, knihy, časopisy. Je potřeba se o tom něco nejprve dozvědět a pak to dělat. Problematika je velmi obsáhlá, na jeden vzkaz zde na Odpovědích. Pokud ti mám napsat něco hodně, hodně základního, tak asi takto:
Jako začátečník ve fitku:

  1. choď nejdřív jen 2× týdně, pravidelně např. po + čt, zkrátka, abys měl pauze mezi těmi dny
  2. cvič s lehkými váhami, hodně opakování 15–20, může být i víc, podle toho musíš mít samozřejmě přizpůsobenou zátěž
  3. od každého cviku dej 2–3 série
  4. trénink by měl trvat cca hodinu, měl bys dát tak 8–9 cviků
  5. nejprve se soustřeď na partie blízké středu těla – břicho, záda, hrudník, periférie – ruce, ramena až poté, co posílíš střed těla
  6. hlídej si techniku, precizní provedení cviků, pomalé, kontrolované pohyby, správné dýchání

určitě jsem spoustu věcí zapomněl, třeba ještě doplním, až si vzpomenu. 😉

Krakis

Začni pořádně makat! A nebo něco příjemnějšího-,,třikrát denně akt''… 🙂