Leotom

Poradíte mi nějaký pastičky..... ?

Nějaké na brouky.....
Potřeboval bysem abyste my poradili jak je chytit, nebo do jakých nástrah je chytit. Nástrahy bysem byl nejradši abysem si je mohl vyrobit doma. Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Důležité je, jaké brouky chceš získat (lovit).
Jsou druhy, které chytíš do sklenice v zemi (střevlíci), jiné třeba na osvětlenou plachtu, na lov některých stačí jen zatřepat s rozkvetlou střemchou (zlatohlávci ap.), květopasové se sbírají na květech (stejně jeko někteří tesaříci).. atd, atd.
Studium+zkušenost
Tady máš odkaz na rozjezd:
http://www.go­ogle.cz/search?q=lov+brou­k%C5%AF&source­id=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=m_stUZ­qGH5CL4gTB64HwBQ#scli­ent=psy-ab&hl=cs&rls=­com.microsoft:cs%3A­IE-SearchBox&rlz=1I­7ADFA_cs&q=pas­ti+na+brouky&oq=pas­ti+na+brouky&gs_l=ser­p.3..0i30j0i5i30­.20110.27297.0­.27813.15.13.0­.1.1.0.1485.4485­.0j3j3j1j2j1j0j1­.11.0...0.0..­.1c.1.4.psy-ab.0_ti3X2WvO­I&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.&bvm=bv.42965579,d­.bGE&fp=3ce332f3267faf­f0&biw=1016&bih=631
Doplňuji:
Hlavně pozor, některé druhy podléhají ochraně!!
http://www.go­ogle.cz/search?q=chr%C3%­A1n%C4%9Bn%C3%A9+dru­hy+brouci&sou­rceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=Of0tUb3_Ha­Py4QStvoDQBw

Další odpovědi
Drap

Záleží co chceš ulovit. Nejlépe sbírat pod kameny, nebo použít zakopanou plechovku či sklenici. Sem se osvědčila jako nástraha kousek zkaženého masa. Hmyz na travinách a keřích nejlépe lovit smýkací síťkou. Noční hmyz nejlépe na světlo, ozářit, nebo prosvítit velkou bílou plachtu.

briketka10

http://www.zo­ologie.upol.cz/te­renni_cviceni/ma­terialy/Entomo­logie.pdf

briketka10

já bych, ale s Drapem souhlasila,
smýkání na lov hmyzu je metoda
nejčastěji používaná :O)
http://www.zo­ologie.upol.cz/te­renni_cviceni/ma­terialy/Entomo­logie.pdf

beer

Sice nésu žádné profík, jak mne www považuje, ale v ostatním má pravdu. Smýkáním se sice hmyz loví, ale je celá řada hmyzích druhů, které takto nechytneš vůbec. No a brouci se dají takhle chytit jen někteří, spoustu jich však nachytáš jinak. A technika je i pak odlišná druh od druhu.

www

Jen takový malý dodatek:
Sice nejsem takový odborník na entomologii jako Beer, ale vím, že převážná většina brouků se smýkáním neloví 😁 . Tímto způsobem se loví zejména rovnokřídlí, blanokřídlí ap. Skupina brouků takto ulovitelná je pro začínajícího sběratele téměř nepodstatná.