Poradíte mi na jakou školu mám jít? Za pár dní mám dát přihlášky a já nevím vůbec kam.

celkový průměr za celou 8. třídu a pololetí 9. třídy by měl být 1,5. Nenosím brýle, a nemám žádné omezení ani alergie. Potřebovala bych poradit na jakou školu mám jít, já to vážně vůbec nevím :/
Bydlím v Syrovicích nedaleko Brna. Co mě baví? to sama ani nevím. DO žádných kroužků nechodím. Vím ale že na poště nebo za pokladnou byych dělat nechtěla, je to moc nudné. Zpívat ani malovat neumím. Kadeřnice být určitě taky nechci. Ekonomka také ne, protože je jich hodně, a už to studuje moje sestra. Fakt nevím na co mám jít -.- :/
A na gympl abych šla na to nemám :/
Mamka chtěla abych šla do Brna na čichnovu an poštovnictví a bankovnictví, ale to by mě prostě nebavilo, celej den sedět na zadku a říkat další. no a nebo by chtěla abych šla do Hustopeče na veřejnostně právní činnost, ale to mě přijde že je to to stejný jak na čichnové. A navíc by cesta do školy trvala hodinu a půl.
Doplňuji:
Jazyky a dějepis mě moc nejde :/
a filosofie nevím co je :D
takže........ :/
a se zvířaty bych pracovat asi nemohla protože se všech zvířat bojím, at už je to pavouk nebo pes.
A s dětmi by mě bavilo pracovat ale nevím na jakou školu pro to mám jít. :/
Děkuju za rady........

Nejlepší odpověď
simoneta

A co třeba práce se zvířaty nebo dětmi? Z tvého psaní je vidět že nejsi moc na sedavé práce a hledáš dobrodružství . Myslím že něco v terénu nebo nějaké užitečné zaměstnání by tě mohlo bavit.

Další odpovědi
gecco

…„A na gympl abych šla na to nemám“…
😉
Houbeles – tak, jak jsi se vykreslila, je pro tebe gympl (poté VŠ) tou nejlogičtější volbou.
Gymplem jednak oddálíš rozhodnutí, jakému oboru se budeš chtít celý život věnovat o další 2–3 roky. A gympl ti současně dá ty nejlepší základy pro VŠ.
Jen se nyní musíš rozhodnout, zda si zvolit gympl s přírodovědným zaměřením (chemie, fyzika) a nebo humanitním (jazyky, dějiny, filosofie).
___
Vzhledem k té „korizi“ – korozi, bych to viděl spíše na humanitní…
😉
Doplňuji:
K Doplnění:
Tak se zamysli, co ti jde (baví tě) víc – fyzika a chemie a nebo ty jazyky?
Dějepis samotný je prkotina, to se, přinejhorším, ´nadrtíš´ zpaměti.
Filosofie je zajímavá – to je takové přemítání ´vo živótě´, o společnosti – samozřejmě, abys mohla přemítat, musíš společenské jevy nejdřív studovat a pochopit…
___
Bavilo by tě „pracovat s dětmi“ (moc si to neidealizuj – děti jsou ´pěkný potvory´ 😉 ) – VŠ (pajdák, filda…), takže humanitní gympl (SŠ pro práci s dětmi nestačí).
😉

ahold

Poraď se s rodiči, ti jsou ti nejblíž. A třídní zase nejlíp zná tvoje studijní možnosti.
Moc času na rozhodnutí tedy nemáš, ale ještě to stihneš.

STUDENTKAEVA

Vypádá to že bys nejradši byla doma. :D hele něco dělat musíš máš to fajn v Brně dost slušnej výběr škol. http://www.stred­niskoly.cz/ tohle je odkaz na bezva stránky který ti taky pomůžou nebo se porad s výchovným poradcem a zkus si taky profitest http://www.in­foabsolvent.cz/ někdo si ho tam najdi tyhle stránky jsou perfekně udělaný rozhodně taky pomůžou.Těch možností je mraky.Jen si vybrat!

ptáč

Kamkoliv. Protože školy jsou dnes firmy a z každého žáka mají své mzdy. Do průmyslu podobnému pošta, pokud jsem dobře četl, ne. Na to stačí výuční list kalkulačky nebo uklízečky s vědomím, že si nesmis vypit z kelímku kávu. Humanitární obory jsou teď in, záleží kdo jee bude ochotný platit. Jít za prací do Rakouska.
Sestra ve zdravotnictví, ale aspoň získat titul Bc.
Kadeřnictví zatím neznas. Výdělek v oblasti SLUŽEB konkrétně v kadeřnictví má obrovskou výtěžnost. Když ti za hodinu práce nezaplatí jeden zákazník, projdes o míň, než řemeslník kterému nezaplatí celé dílo. U služeb inkasujes hned, kdežto u jiné práce až za měsíc formou faktury. Na to se dívej.
Doplňuji:
Jé, tak potrebujes kontakt se starsima co tím prošli. Kamarádky. Jestli ne, tak se to dělá tak, že se podá přihláška do více škol.
Nezáleží na tom, k čemu se cítíš. Ke zvířatům, dětem, starým lidem, prepážkám, lince v závodu. Prostě jde o ekonomický přínos, osobní a obohatit svou rodinu. Vůbec nevadí, že neznas dejepis, či podobné kravoviny. Třeba jit studovat. Nebo jít zametat
špony. Zvol něco z ekonomické fakulty. Pokud ti to rodiče zaplatí, tak jdi do práv, do advokacie. Protože budeš užitečná lidem, a budes se mit dobře a budeš pomáhat lidem, poznas je, a oni ti pomohou.

marci1

Pokud Tě baví práce s dětmi, tak třeba na Pedagogickou školu. 🙂

Kelt

To je těžké ti radit. Bojíš se rozhodnutí, a chceš, aby to rozhodnutí udělal někdo za tebe. Ale takové rozhodnutí ovlivní tvůj život, práci a budoucnost. Protože končíš ZŠ, vše za tebe dělali rodiče a ty ses o nic nestarala, ale podle výběru školy a když jsi dobrá a máš dobré výsledky, tak asi budeš pokračovat na vysoké škole, bys to mohla někam dotáhnout. Nedívej se na to, jaká škola je jak daleko, jestli je před ní anglický trávník nebo zarostlý prales. Hlavní je co chceš, nebo co bys chtěla dělat. Můžeš se rozhodnout pro gymnázium, které je asi nejuniverzálnější, nebo nějakou střední školu. a pak pokračovat někde dále. Víš co nechceš, ale nevíš, co chceš. A tady to má někdo vědět? Jedna věc jsou znalosti, schopnosti – tedy rozumové schopnosti, ale jsou i takové, které ovládáme svými city. Každé povolání má své kladné i záporné stránky. Být nebo nebýt s lidmi. cestování, poznávání nového, nebo rutina. Teď je třeba, aby ses bavila se spolužáky, rodiči, sourozenci a jinými lidmi, kteří tě znají, třeba příbuznými nebo sousedy a třeba tě při rozhovoru s nimi něco napadne. Nebo si vezmi papír a vyber si nějaké povolání a piš si pozitiva a negativa pro každý obor, jednak co si myšlíš ty sama a jednak ta, co v tom vidí člověk, který danou práci vykonává.

lucie1312

Ja osobne studuji chemii na MSŠCH v Praze. Je to sice pro tebe moc daleko,ale jestli te chemie bavi,tak v Brne je take SŠ chemicka :)

Hlada

Radit se o svém budoucím povolání na veřejném fóru na základě několika vět je totální volovina. O školách a uplatnění máš nedostatečné a tím pádem zkreslené představy a když do toho zamotáš dojíždění, tak je z toho neřešitelný guláš.
Najdi si prostřednictvím školy nebo soukromě pedagogicko psychologickou poradnu, kde ti udělají testy a poradí na základě výsledků. Pokud si vzpomínám, v Praze to nabízeli žákům devítek za 100 Kč, výsledek byl věrohodný a doporučení správné.

anonym

gecco: jo já vím že děcka sou kolikrát pěkný potvory :DD znám to z vlastních zkušeností :D mám 3 soourozence :DD z tho dva mladší bratry :D
takže........... :D
no já bych asi šla na ten humanitní gympl a druhou přihlášku byhc si dala na nějalou pedagogickou školu, ale ted sem se dívala a na jedné škole se musí udělat přímačky pokud nemám průměr do 1,5 což já má, takže bych je nedělala ale pak se tam dělá ještě jeden test talentu, cože je problém protože já nemám talent :/ Neumím hrát na žádnej hudební nástroj ani neumím zpívat :/

gecco

Na pedagogické SŠ se – obvykle, požaduje hra na nějaký hudební nástroj (apod.) – protože je předpoklad, že tato kvalifikace stačí max. na 1 stupeň ZŠ a učitelé musí být univerzální…
Proto jsem ti navrhnul pajdák VŠ – navíc s většíma děckama je práce (aspoň podle mne) poněkud rozumnější.
😉

anonym

A na pedagogickou školu nemusím umět hrát na žádný hudební nástroj? já totiž neumím a ani neumím zpívat :/

anonym

Děkuju..... zapoměla sem žíct že doktorka nebos estřička bych také být nemohla protože bych to nesnesla, vadí mi krev. A dentistka taky bych nemohla být, protože bych s ebála že nekomu vytrhnu špatnej zuk a navíc mám křivý zuby, a co by pak mí pacienti na to řekli. Asi budu prodávat ořechy -.- a hotovo –.- za to se taky platí hned -.-