Avatar uživatele
Moni27

Poradíte mi??

chci se zeptat mám telefon GALAXIE I9000 S a nejdou mi vně prostě háčky nad písmeny (jak ve zprávách tak když chci vytvořit nový kontakt) nastavení jsem už projele celý a prostě tam nejsou ☹. Kamarád má stejný telefon a háčky má nevim jestli to je že mám nějakou jinou verzi nebo nevím. Když si dám nastavení o telefonu tak mám verzi firmwaru 2.3.2
Doplňuji:
Právě že ho mám normálně z obchodu žádnej telefon bych z netu nekupovala… Tak nevím

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Porovnejte jestli má kamarád stejnou verzi firmwaru, případně ho zkuste aktualizovat.

Je možné že váš telefon není určen pro český trh. Toto dělá mnoho internet. prodejců.
Také je možné, že váš telefon může být padělek.
Doplňuji:
A víte, že ten obchod byl oficiální prodejce?
Není nic jednoduššího zajít do ofic. prodejny ať vám zkusí aktual. firmware a tam už vám jasně řeknou jestli je tel. určen pro český trh nebo padělek.
pokud bude ofic. tak vám tam určitě s tou češtinou poradí.

Ve zprávách diakritiku neřešte, zpráva se stejně odešle bez ní.
U kontaktů je to ovšem nepříjemné.

Upravil/a: Hykam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iq

Softwarem by to mohlo byt,pokud by to byl dovoz a ne ofic.prodej,to musite vedet vy.Vyzkousejte jeste v nastaveni jazyka mate bud automaticky,nebo cestinu,podle toho co mate,to prehodte,mohlo by to taky problem vyresit,u jednoho tel.se mi to takto stalo taky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Já mám Samsung Galaxy i5800 a problém jsem měla stejný. Pak jsem někde četla, že spousta novějších Samsungů českou klávesnici prostě nepodporuje, ale že se to dá vyřešit jednoduchým fíglem – nastavit si klávesnici polskou: tam jsou všechny znaky, co má čeština + ještě nějaké speciální polské navíc :)

U mě to funguje tak:
Jdu na „Zprávy“, dám „Nová zpráva“. V režimu „naležato“ se mi po ťuknutí na klávesu „nastavení“ zobrazí nabídka „Jazyk psaní“. Tam normálně vyberu „POLSKI“ – a je to. Písmenka s háčky a čárkami se zobrazí po dlouhém stisknutí té které klávesy: např. chceš „é“ nebo „ě“, tak dlouze zmáčkni „e“ – vyjede ti nabídka ostatních písmenek. Stejně napíšeš á (dlouze zmáčkni „a“), í (dlouze zmáčkni „i“), š (dlouze zmáčkni „s“) atd…

Mě to tak bez problémů funguje, snad ti to taky pomůže :) Kdyby ne, zkus ještě napsat do diskuze, třeba vymyslím jinačí řešení :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

stačí jen déle podržet písmeno které chcete napsat s háčkem či čárkou nad … nic víc k tomu není nutné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek