chucky

Poradíte mi?

Chtěla bych se Vás zeptat, zda znáte nějakého dobrého psího léčitele. Můje štěně má kryptorchismus a veterinář mi řekl, že máme čekat do jednoho roku a když varle nesestoupne, tak musí Jimmy na kastraci.
Mluvila jsem s chovatelem a řekl mi, že by mu možná pomohla injekce nebo nějaký léčitel, který umí dělat něco jako masáž a varle se uvolní.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Masáže děláme. Dnes jsem byla u dalšího doktora zkusit štěstí a bohužel, řekl, že je minimální naděje, že se varle z bříška samo uvolní, proto doporučuje přijít až bude mít Jimmy 1. rok na operaci, ale pouze varlete v bříšku (vyjmutí), jinak by se mu mohla změnit odstaněním obou varlat srst.
Mám ho kupovaného s papíry a ty mi jsou teď k ničemu. Na výstavy mohu zapomenout. Chovatel nechce vrátit polovinu peněz a nijak nekomunikuje:-/

Nejlepší odpověď
Conchus

MVDr Naxera ve své knize o psích nemocech doporučuje tříselné masáže (měl by vysvětlit veterinář jak na to). Nedostaví-li se úspěch, je nutné operativní řešení. Osobně věřím spíše vzdělaným odborníkům než domácím léčitelům.

Další odpovědi
anonym

tady v tomto odkaze jsem našla podobnou otázku a odpovídá na ní veterinární poradna,tak zkuste svůj dotaz dát tam
http://www.muj-pes.cz/veterinarni-poradna.php?sekce=4

AndreiRanger

Z čistě právního hlediska je pejsek předmětem obchodu a jako takový může být reklamován, můžete požadovat úplné vrácení peněz nebo navrácení rozdílu mezi psem " Papírový a nepapírovým". Možná by nebylo od věci trochu chovatele postrašit soudem a pod. Vzhledem k tomu, že jde o živého tvora, doba na uznání reklamace by měla být co nejkratší. (nejsem necita, jen říkám jak to je:-)