Poradíte jméno pro děťátko?

Dobrý den, za dva měsíce bych měla rodit a ještě jsme se s manželem neshodli na jediném jméně pro dítě.
Shodneme se vlastně jedině v tom, že chceme nějaké krásné :-) a podmínkou je české, jsem totiž velký patriot.
Pohlaví miminka jsme vědět nechtěli, takže poradíte jméno pro chlapce i holčičku? Díky moooc!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dobrý den,
radit si vám netroufám, každému se líbí jméno jiné. Zvlášť pak, že já o jménech svých potenciálních dětí měla jasno už v patnácti :-) Osobně se mi strašně líbila jména Ondřej nebo Barbora. (Nutno dodat, že v době, kdy už ani jedno, ani druhé dítko nebylo potenciální, "neprošla" ani Barunka, natož Ondřej...ale to už je jiný příběh :-) )
Dívala jsem se jen tak ze zajímavosti na statistiky oblíbenosti jmen v roce 1968, 1980 a 1997-1998. U chlapců jednoznačně vede Jan, v roce 68 se na druhém místě umístil Martin a Jiří. V roce 1980 se o druhé a třetí místo podělila jména Petr a Martin. A konečně doba relativně blízká - rok 97-98 - jak už bylo řečeno, Honza vede a v závěsu za ním Tomáš a Martin.
U dívek stála v popředí Jana, v letech 97-98 ji nahradila Tereza, která je favoritkou dodnes. Na předních místech se rovněž umístila jména Kateřina, Martina, Renáta a Lucie.
Mně osobně se líbí již zméněné jméno Ondřej, Štěpán (to je můj syn), Vojtěch. A podle častého výskytu jmen Matěj a Jakub u vrstevníků svých dětí si dovolím tvrdit, že oblíbenost je víc než vysoká.
Co se holčiček týče, zamlouvá se mi Terezka, Hanička, Barborka, Natálka.
A ještě jeden malý tip: jméno by mělo dobře znít s příjmením, anebo by se mělo dát lehce vyslovit.
Přeji hodně zábavy při vybírání jmen pro vaši ratolest. Pravda je taková, že každé jméno je krásné, nosí li ho vaše dítě...

Další odpovědi:

Barbora
Vojta

Myslím, že nejrozumnější by bylo, kdybyste si jméno vybrali sami a né podle názorů cizích lidí. Každému se líbí jiná jména, jak už tady bylo řečeno... Když už chcete od někoho poradit, zeptejte se raději příbuzných, známých apod.

Holcicka - Kristynka, Andrea
Kluk - Lukasek, David
:)

Dobrý den, pro holčičku se mi moc líbí jmébo Terezka nebo Eliška a pro chlapečka se mi dlouho líbí jméno Adam, ale i Vítek nebo Vojta je pěkný... :-) Hodně štěstí!

Kluk - Tomáš (to jsem já), Daniel
Holka - Veronika, Klára

Pokročilý

Osobne si myslim,ze stejne nedate na rady nas vsech, protoze kazdemu se opravdu libi neco jineho. Takze spis doporucuji vzit kalendar a projet vsechna jmena s tim, ze ta hezka si napiste a pak se rozhodnete. Jinak Petr a Petra jsou take hezka jmena. Pro mala miminka Petricek a Petruska, jsou-li vetsi, pak Petřík a Peta a v dospelosti ci ve stari uz jen Petr a Petra...
Doplňuji:
Kazdopadne dejte vedet, jak jste se rozhodla. ;)

kluk - Tomáš, Matěj, Pavel
holka- Natálka, Barborka, Andrea

holčička - Veronika, Lucie
kluk - Adam, Daniel

Pokročilý

Holka: Laurinka, Michalka
Kluk: Tomášek, Samuel

Jindřich a Lucie

Dobrý den, vybírat za vás jméno, to asi nelze :) Ale mohu vám poradit, jak ho vybrat.. Zaměřte se na to, aby se dítěti dobře vyslovovalo, aby se také hodilo k příjmení.. Aby nebylo dlouhé příjmení i jméno.. My máme Anetka Fořtová, a myslím, že jsme lépe vybrat nemohli.. Chtěli jsme Kristýnka Fořtová, ale to r a ř.. Chudák holčička :) Tak popřemýšlejte, nejlepší je napsat si to společně s příjmením na papír.. Uvidíte, že vás to SPRÁNÉ, osloví samo.. Mnoho štěstí a krásný porod..

Pokročilý

holčička:Ema,Emily Chlapeček:Marek,Tomáš,Daniel
přeji krásné a zdravé miminko

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.