iceT

Poradíte jak vyřešit problémeček?

Závada na mém přijímači se týká zvuku přehrávače nainstalovaného v mém ntb.Používám KMP,teď jsem si stáhla několik dílů jednoho seriálu,dabova­ného,ale některé díly se mi přehrávají v angličtině.Na okně KMP jsou vlevo dole nějaké ikonky (3D,MP3 a ještě jedna nějaká)kterým nerozumím,ale po pomačkání a nějakém výběru se zvuk přepne do českého jazyka nebo se vypne úplně.Ale jiný díl,dosud znějící česky,bude znít anglicky.Pokud bych anglicky znějící díl spustila ve VLC,tak v něm si můžu nastavit i českou stopu a zvuk bude hezky česky,ale zase ne u všech dílů.A ještě něco,jeden díl toho seriálu jsem našla jen v originálním znění,ale našla jsem si k němu i soubor s titulky,ale jsem zvyklá,že když mám film a titulky zvlášt,tak po zapnutí se titule automaticky zobrazí,ale u tohoto dílu nee,to musím zapnout zvlášť.Ale zase když tenhle díl přehraju ve VLC přehrávači,tak si můžu nastavit i český zvuk.Bojím se,že když to dám na dvd,tak že si každý díl bude hrát jak se mu bude chtít.
Co s tím mám dělat?Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Alesh

Vypadá to na „bordel“ ve zvukových stopách. Standardně jde totiž k avi připojit několik zvukových stop. Přehrávač pak zpravidla přehrává tu první (asi jen soudruzi v Microsoftu si myslí, že by měl přehrávat všechny bez možnosti výběru viz Windows Media Player), ale je možno vybrat i jinou. Pak záleží, kdo dělal to avi a jak tam ty stopy nahňácal, zkrátka to budeš muset přepnout, pokud ta výchozí stopa není ta, kterou chceš. Problém s titulky perfektně vyřeší utilitka VobSub viz zdroj. Zkrátka pustíš film, pokud máš ve složce filmu i stejně pojmenované titulky, tak je automaticky přehraje, nemusí se nic spouštět apod.

Zdroj: http://downlo­ad.chip.eu/cz/Vob­Sub-2.23_100695.html