entony7

Poradíte, jak na hádanku s věkem tatínka?

Další hádanka pro chytré hlavy:
Syn : „Mami, kolik ti je let?“
Maminka : „Počkej synku. Když sečteš, jak jsme my tři staří, tak to dá přesně 70 let.“
Syn : „To je hodně, né? A kolik je tobě, tati?“
Tatínek : „Přesně šestkrát tolik, kolik je tobě, synku.“
Syn : „Bude mi někdy tolik, že to bude přesně polovina tvého věku?“

Klumprt: Nadpsolutně jsem nepochopil co jsi napsal:(
Tatínek : „Ano, synku. A až to nastane, tak nám všem dohromady bude přesně
dvojnásobně tolik, kolik je nám dnes.“
Kolik je tatínkovi let?

Nejlepší odpověď
klumprt

s+m+t=70
t=6s
2(s+x)=t+x
s+t+m+3×=140

Další odpovědi
bolak

Kluk už umí docela dobře mluvit, takže mu bude 5 a víc let, ale ještě neumí řešit rovnice s neznámou, a ty se učej v šesté třídě, takže víc jak 13 mu nebude.

Navíc kdyby mu byly třeba 3 roky, tak táta by ho musel mít v 16ti, a s pěknou stařenou, tý důchodkyni by muselo být 49 let. A taky mu nemůže bejt víc jak 6, protože kdyby mu bylo například 7, tak jeho tátovi by muselo být v tu dobu 42, což znamená že jeho mámě by muselo být 21, a v době početí méně jak 14 a jednalo by se o sexuální delikt s nezletilou, z čehož lze logicky vyvodit, že chlapci bude mezi 5–6 lety.

Dobrá hádanka.

gecco

___
Protože 24 má bratanec – a to je polodebil…

😁

ivzez

Entony, co máš z toho, že nám dáváš kádanky?
Mne by daleko více bavilo je vyřešit sama…

Klumprt ti napsal postup (s = syn, t = táta, m = máma).
Projdi si jeho postup, abys příště věděl, jak na to.

PS:
Zajímal by mne tvůj věk – už ses setkal s rovnicemi?

_______
Jen jsem opravila překlep.