kapka

Poradíte hru pro děti?

Pro dva kluky, sedm let. Už jsme hráli na Zlou ruku. To se hraje tak: Ukážeme dítěti obě své ruce a ptáme se „Která ruka je zlá?“ Dítě ukáže na jednu z nich. Pokaždé odpovíme „Správně“ a tou rukou mu dáme facku.
Nenapadají vás nějaké další jednoduché a oblíbené hry? 🙂
Doplňuji:
Iv a Andělé díky za zastání. Jinak věřím, že ani ostatní to nevzali nějak smrtelně vážně. Snad ani Toruk, nad jehož odpovědí jsem se upřímně zasmála.
Hru na Zlou ruku s klukama hrála jejich drahá pubertální sestra a věřte nebo ne, řehtali se tomu všichni.
Mě v tu chvíli ale osvíceně napadlo, že je nejvyšší čas nabídnout jim nějakou normálnější hru a abyste z toho taky něco měli, tak jsem položila otázku. Tu hru od Iv jsme si pak opravdu šli zahrát. Byla super, napínáčky poznali hned, ale druh hada bohužel přesně nepoznali. 😁
/Vše až do slova „super“ je pravda, pak už černý humor/ 😉
Všem děkuji za inspirace.

Nejlepší odpověď
anonym

Kapko , to je na socialku !! 🙂
A to si s vami vase deti po zkusenostech chteji jeste neco hrat ? :-O 🙂
P.S. Mym klukum jsem drive venku na zahrade delala to , ze jsem jim zavazala oci a oni museli bosky naslapovat na prekazky , ktere jsem jim po 3 kruckach davala a hadat na co slapaji. Klacik , pisek , siska , lavor s vodou , obetovala jsem vajicko , mouku .. pak hlinu , travu a nejlepsi je , kdyz jsem mela na " po ruce " psi hovinko !! 🙂 -iv-
Doplňuji:
DOPLNUJI !! Po precteni nekterych odpovedi .. snad si nemyslite , ze je Kapka fackuje doopravdy , ze by deti spadly ze zidle !! -iv-

Další odpovědi
Andělé

Tj.hra jak si vybít vztek na dětech ne?Jak dlouho to s vámi ty chudáci hrají?:-D. Jak psal Toruk,ty děti se maj,ty se opravdu asi potrhají smíchy:-D.
My někdy rádi hrajem šipky.Vyrazím okolo bloku,cestu značím šipkami na chodník a děti jdou po chvíli za mnou.Občas nakreslím kruh,k němu na všechny strany šipky s číslicí,kolik kroků mají udělat a na jedné straně najdou poklad (různé sladkosti apod.)-třeba v křoví,v trá­vě,u stromu…Na­konec najdou ten největší poklad..samozřejmě maminku a nějaké překvapení…
Tak hodně zábavy a dětem posílám pusu na ty červené tváře:-D

Také doplnuji:
já osobně jsem to celé brala s humorem,proto tam mám ty rozesmáte smajlíky:-)

AnnMary

:D Z prvu jsem se taky zalekla:D:D:D Teď se jen směju:D Jinak doporučuji hranostaj.cz :)

Terryle

Zlá ruka se mi teda líbí, asi jsem byla podobnej druh dítěte, kterej se u podobnejch ptákovin vyblbne. A podotýkám, že ze mě žádný agresor nevyrostl :o) Navrhla bych příbuznou hru Sado-maso, spočívající v tom, že se děti tak dlouho na střídačku mydlí spojenejma ukazováčkama a prostředníčkama, dokud to jedno nevzdá nebo dokud se nedomluví na remíze.
On se dospělej nad takovejma hrama pozastavuje, ale děti to zkrátka baví… packy se jim klepou, jak jsou dopleskaný, ale můžou se smíchy potrhat. Můžem to nechápat, ale to je tak asi všecko, co s tím můžeme dělat :o)

  • iv – !!! Psí hovínko? Vy šílená matko!!! FUJ! to kdyby mi máma udělala, tak s ní snad rozehraju hru na zlou ruku bez zahájení :oD Ale je fakt, že mámy občas mívaj šílený záchvaty škodolibosti. Jednou jsem něco dělala na zemi, máma zalívala kytky, vtom jí cvaklo a prostě mi nalila vodu za krk. zaječela jsem, šla jsem se převlíct, vrátila jsem se ke své činnosti… a ona to udělala ZNOVA. Jinak je to naprosto normální a milující matka. Následky to na mně nenechalo. Možná si tím mámy kompenzujou tu běžnou starost o děti a napětí, se kterým je pořád musej hlídat… :o)

151kbar151

A co tak hry na PC? Jinak možná přestřelku-to by mohli hrát oba, jenže to potřebuje názornou ukázku…

Berušinka

Zrovna v tuhle chvíli mě toho moc nenapadá =(. Co třeba zkusit nějaké hry, které děti i něco naučí. Třeba i slovní fotbal nebo něco tvořit na papír – dá se dělat cokoliv. Zkuste vymyslet na střídačku třeba nějaký příběh, nakreslit ho …

robosobo

Ano třeba ta přestřelka nebo si zahrajte nějakou tu společenskou hru např.:Člověče nezlob se nebo ......možností je sposta můžete s nimi jít i na hřiště.

Deli

To je síla…
Jinak – postavte jim na zahradě stan a nechte je stanovat se vším všudy.

Karty, člověče, soutěžení v běhu, hodu míčkem, proudem vody z hadice sestřelovat plechovky postavené na židli…

žolik

tak to neznám takovou hru,Která ruka je zlá""ale znám hry člověče nezlob se,na vojáky to kluci přímo zbožňují,papír,ká­men nůžky,né facky,dát za ukol něco namalovat to mají také rádi,něco skládat stavebnice,tohle je vše jednoduché,kde potřebují dvě ruce ale né na facky.

Zdroj: žolík

Toruk

Předpokládám, že dítě se po té facce může potrhat smíchy… a co takhle trochu to rozvinout? Zaveďte dítě do dílny, vyměňte si role, shlédněte všechno možné nářadí, kladiva, lopaty… a ať se vás dítě zeptá, které nářadí je zlé, vy odpovězte a dítě ať to dokončí.
Doplňuji:
Ano, spíš jsem věřil, že je to hmor. Vždyť má odpověď taky 🙂 Je to spíš námět do anomovaného seriálu „Iči a Skreči“.

arygnoc

teď jsem v rozpacích – to myslíte vážně, nebo si děláte srandu?

už jenom čekám, kdy se nějaké babičky na ulici zeptají, která ruka je zlá, jednu ji vrazí a vemou ji kabelku.

ne, žádne aagresívni hry, agresivity je mezi lidma dost.
naučte je třeba prší (karty), člověče nezlob se, nebo třeba šachy.

anebo jim kupte pistoli, ať se připraví na život agresora.

venkovan

Co takhle na kata Mydláře. Není to náročné a děti si skvěle užijí.
Princip je, že někde seženete sekyru, sekáček, mačetu či něco podobného.
Řádně nástroj nabrousíte a desinfikujete aby se nepřenášely zákeřné nmoci jako tetanus, mor, cholera, žloutenka atd.
Vezmete pořádný špalek.
Na špalek položití kostku mýdla s jelenem.
Jemně ho nasekáte.
Hodíte ho do vany, bazénu apod.
Děti tam neženete (nalákáte – dle situace) a jak se budou děti ve vodě cákat, tak se začnou i navzájem mydlit. Výhrává ten, komu se později mýdlo dostane do očí a ten se tak stává Mydlářem.

XenieRo

Hele, my máme doma kreslící koberec. Senzační věc. Fakt doporučuju. Děti se u toho zabaví jak blázen :) Nevíme o nich… Kobecer, jak je pomalovaný, tak se vypere a super, maluje se dal.

Pajka.111

Nevím, jaké konkrétní hry by se vám líbily, ale my doma hodně používáme montesori edukační hry Pipasik. Jsou založeny na principu hrou k vědění. Mrkni na ně, jsou super.

XenieRo

Kde je kupuješ? :)

GabulkaA

Taky by mě prosím zajímalo… Pipasik má svůj e-shop? :)

XenieRo

A ten kreslící koberec jsi nezkoušela? Děti se jím fakt zabaví :)