johana 56

Poradíte dobrý domácí recept na nakládané červené zelí?Děkuji.

Doplňuji:
Bílé znám,možná by byl lepší výraz sterilizované.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady pár receptů na zelí.Platí pro bíle i červené.
DOMÁCÍ KYSANÉ ZELÍ
ZELÍ STERILOVANÉ
Nakládání zelí
Nakládané (kysané) zelí
a další.
http://komtes­ka.blog.cz/0701/ze­li

Další odpovědi
tom004

Děláme,je,už léta, podle tohoto receptu.

Nakládané červené zelí

3 1/2 kg zelí
70 dkg cibule
1/4 litrový hrníček nastrouhaného křenu
1/2 litru 8% octa
30 dkg jemného cukru
1–2 lžíce kmínu (podle chuti)
1/4 litru oleje (používám,slu­nečnicový)
1 čajovou lžičku soli (podle chuti)
1 Deko –100 g – (prášek se nasype do směsi)
Postup
Najemno nakrouhané zelí s cibulí a s ostatní směsí dobře promícháme a necháme aspoň půl dne uležet,lépe je 24 hodin. Pak zase dobře promícháme a plníme sklenice a uzavřeme (nejlépe šroubovacími víčky). Do sklenic rozdělíme,i zbylou šťávu ze zelí.
Zavařovat, 20–30 minut na 90°C. Tento recept je asi na 8 sklenic.

Kdo ho vymyslel,nevím,ale je moc dobré.Jednotlivé ingredience,si každý,může upravit,podle chu­ti.

151kbar151

Znám jen na bílé-Mít nějaký keramický hrnec o objemu 20l (±), dát nakrouhané zelí, kmín, pár špetek soli, ušlapat UMYTÝMA nohama (můj děda na to zapomněl a bylo to!) a nechat kvasit (nevím jak dlouho, tohle jsem odkoukal od prarodičů, to budete muset vykoumat). Možná se to bude dát použít i na červené.