balca

Poradil by mi někdo se čtečkou ?

Dobrý den,poradil by mi někdo se čtečkou eknih ?
Vlastním Sony Prs-350.
Na e-knihy používám program Calibre,na internetu si většinou stáhnu nějakou PDF knihu(např. z uložto.cz),kdyby byla nějaká originální tak bych si ji asi koupil,ale jelikož v ČR to s e-knihami není uplně nejlepší tak se spokojím s docela kvalitní neoriginální knihou.
Jenže zde nastává problém,v moji čtečce je na čtení nejlepší formát ePub.
Když si převedu knihu z PDF do ePub(tu stáhlou z netu) tak to po nahození do čtečky vypadá asi takhle http://img69.i­mageshack.us/im­g69/251/img20120913180­707.jpg – mezi každou větou je mezera a vypadá to fakt hrozně…když si ale stáhnou knihu např. zde: ebookforum.cz rovnou v ePub tak v ničem není problém.
viz. http://imageshac­k.us/photo/my-images/843/im­g20120913180727­.jpg/
Většina lidí nemá problém ani s vychozím PDF,ale jelikož já mám displej-5,tak si musím knihu převést do ePub.(v PDF by byla příliš malá písmenka a po zvětšení to není ono)
Takže nevíte někdo jak převést knihu z PDF do ePub,abych ji mohl bez problému číst aniž by byly mezi každou větou mezery atd… ?
Díky moc.
Doplňuji:
Pane led,ale vy nic nepíšete o mém problému,píšete o podsvětlení pak se zmíníte o programu Calibre to je vše.
Zkrátím můj problém:

  1. Když si stáhnu knihu odsud: http://www.ebo­okeater.cz/ v ePub a nahraju du čtečky tak je vše OK.
  2. Když si stáhnu nějakou PDF např: z Uložto.cz pak ji předělám do ePub a nahraji do čtečky nastává problém : mezi každou větou jsou mezery.

Když knihu nechám v PDF,nahraji ji do čtečky je vše OK,ale písmena jsou malá a po přiblížení to není ono( velikost displeje 5)

Takže jak mám z knihu v PDF převést do ePub,aby se dala číst ? Díky

Odpovědi
led

v otázke:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/planuji-si-koupit-ctecku-tak-se-chci-zeptat-jestli-mate-zkusenosti-s-tou-kterou-znackou
hovorím aj o programe Calibre na konverziu knih z rôznych formátov
Doplňuji:
Je to zjavne tým, že calibre spracováva formát ekihy, ale neprispôsobuje sa konkrétnej čítačke.
Na váš problém som našla iné riešenie, vyskúšala som ho na rôznych čítačkách a tento problém sa neobjavil. Pozor problém vzniká aj tu pri konvertovaní textu, keď na jednej strane je viac stňlpcov.
Doporučujem vyskúšať free program (pri inštalácii na konci zrušte „start aplikácie“ a stlačte ukončenie inštalácie, až potom otvorte program): Hamster Free eBook Converter :
http://cs.ham­stersoft.com/free-ebook-converter/

PS.
ospravedlňujem sa za nejasnosť mojej prvej odpovede.

jedy

Bohužel tě zklamu, ale s největší pravděpodobností to lépe nepřevedeš. Je tu možnost, že už to PDFko bylo špatně zformátované (tzn. že se ti jako PDF ukazuje v pořádku, ale převáděcí program ho „přečte“ jinak).
Máš problémy se všemi PDFky nebo jen s jedním? Pokud se všemi, tak budeš muset bohužel hledat jen jiné formáty :(

Zdroj: http://mojectec­kaknih.cz

led

Hamster Free eBook Converter pri konverzii umožňuje vybrať si zariadenie (výrobcu čítačky) a formát knihy