Avatar uživatele
muhamed

poradil by mi někdo jak mám nastavit tapetu na tablet bez ořezání…?

Potřeboval bych nastavit tapetu. Dělám to tak, ze jdu do galerie tam si otevřu obrázek volby a nastavit jako tapetu. Ale problém je v tom, ze když dam nastavit jako tapetu, tak mi to automaticky přehodí na ořezání a až pak se nastaví jako tapeta. Jenže když se to musí ořezat, tak zůstane malý rámeček a z tapety není pomalu nic. Takže bych chtěl vědět jak to nastavit aby zbyl obrázek cely. Díky moc
Doplňuji:
No jo, kdyz stahnu obrazek v rozliseni 480×800 tak to stejne musim orezat. Poradte mi nekdo prosim, uz mam nervy asi to brzo rozbiju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4084 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Jaké rozlišení displaye má tablet? Standardní jsou 800×480 nebo 1024×600. Tapetu si musíte nastavit takovou, aby to byl obrázek velký jako rozlišení displaye.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Je třeba obrázek předem oříznout tak, aby měl stejný poměr stran jako váš displej či monitor. Obrázek se potom zmenší nebo zvětší ve stejném poměru a není co ořezávat. Jde to ještě zmenšením nebo zvětšením ( resamplingem) na stejné rozlišení (nebo jejich násobky), ale v tom případě dojte k jisté deformaci obrazu, tak jako se to vydí někdy u TV.
Doplňuji:
vidí !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek