slevin

poradi nekdo?spolecnost vlastnici byty me svou vlastni chybou zapomela navysit najem od noveho roku a v soucasne dobe

poradi nekdo?spolecnost vlastnici byty me svou vlastni chybou zapomela navysit najem od noveho roku a v soucasne dobe chce po me zpetne zaplatit tohle navyseni.ma na to narok?diky
Doplňuji:
prosim nepiste mi o nejakem SVJ a schuzich najemniku.to jsou byty RPG a tam se s tebou bavi maximalne telef.operatori

Nejlepší odpověď
anonym

SVJ takové věci schvaluje na schůzi všech vlastníků SVJ. Pokud se nezúčastňujete, nevyužíváte svého práva máte smůlu. Třeba chyběl váš hlas, aby navýšení neprošlo. Takže musíte zaplatit.
SVJ využívá vlastních lidí (účetní, právníky aj.) nebo má najmuté externí osoby, firmy. Neexistuje zapomenout jednomu nenavýšit nájem.

Další odpovědi
anonym

Jistě máte platnou nájemní smlouvu, ve které je částka v určité výši k úhradě. Pokud došlo k navýšení a nemáte novou nájemní smlouvu nebo dodatek k původní, záleží na okolnostech proč vám nebyla doručena. Pokud vám byla odeslána, ale vy jste si nevyzvedl, bere se zásilka jako doručená a nyvýšení tedy platí i pro vás. Pokud jste byl z nějakého důvodu opomenut, můžete se bránit právní cestou. Těžko z vás může vlastník nemovitosti vymáhat platby, které nejsou ve smlouvě.

Sůwa

Především v SVJ se neplatí nájem, ale měsíční platba zahrnuje podíl na společných nákladech ( vodné, stočné, elektřina pro společné prostory, pojistné, kominíci příp. další položky) a vklad do fondu oprav. Výše společných nákladů se vypočítá z průměru předešlého účetního období a počtu osob v bytě, vklad do FO je násobkem velikosti vlastnického podílu a schválené jednotkové ceny. O všem rozhoduje shromáždění vlastníků hlasováním, v uvedeném případě je třeba tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů. Nepřítomnost při hlasování není důvodem k neplacení.
Doplňuji:
Tak to je omyl, ovšem způsobený absencí diakritiky a nepříliš pečlivým popisem problému. Jedná se tedy o společnost, která vlastní byty a ne o SVJ? V tom případě musí být mezi zúčastněnými stranami uzavřena písemná smlouva, která by toto měla řešit, jinak se postupuje podle OZ. Bez znalosti dalších podrobností se poradit nedá, obrať se třeba na bezplatnou právní poradnu.