slevin

poradi nekdo,jak usetrit na EL.nebo levno spolecnost,jako napr rwe,eon,cez,atd…

Odpovědi
anonym

Sice každá společnost inzeruje, že s ní ušetříte, tak ale ve skutečnosti tomu tak není.Sice zlevní jednu složku elektřiny, ale druhou zdraží, takže ve finále jsi na tom stejně a nebo ušetříš stovku či dvě.
Spíše bych se přikláněl k tomu DŮSLEDNĚ ŠETŘIT energií v domácnosti.Mohu to dokázat na své domácnosti.NENECHAT zapnuté spotřebiče na dálkové ovládání, ale VYPÍNAT.Nám stačí sledovat televizi jen 5 hodin denně, takže proč by měla být stále v pohotovostním režimu?A je to i s ostatníma spotřebičema.NE­MUSÍM kupovat drahé žárovky, ale zhasínat všude kde nejsem.NEPOTŘEBUJU RÁDIO ČI TELEVIZI JAKO ZVUKOVOU KULISU, ale zapínat pouze když chci poslouchat určitý pořad.
Tak jsem dokázal zerdukovat naší spotřebu z původních 4000 kWh za komunistů na dnešních 1600 kWh ( a to mám rodinný domek, kde musím přes léto zapínat boiler na teplou vodu, přes zimu boiler ohřívám topením, popřípadě v létě když spálím veškeré opdady v domácnosti, tak mám také ohřátou vodu).
Tak stačí jít v domácnosti jen po ZBYTEČNĚ POUŽÍVANÉ elektřině a ušetří se víc než při přecházení k jinému dodavateli.

mosoj

Nikdo není větší zloděj než RWE na plynu. Tam jsem změnou dodavatele ušetřil 6500 ( slibovali 8 000 kč) Kč za rok. U elektřiny je situace jiná a rozdíl mezi dodavateli na moji spotřebu 4 MWh/rok ( ohřívám 120 l boiler) je tak ± 500 Kč při výpočtu. V reálu to nikdy takové není. Takže jedině úspora na spotřebičích. Při obnově koukat na to A +, koukat na spotřebu spotřebičů ve stand by režimu ( pohotovostním). Dnes je normální spotřeba do 1 w což nemá cenu řešit. Jsou ale starší spotřebiče které mají i 20 W. Setkal jsem se s tím u set top boxů. Ani ta výměna žárovek za úsporné, tam kde se dlouho svítí není marná. Já na dvou místech používám kruhovou zářivku Philips 25 W která světelně opravdu !!!! nahradí 125 W žárovku. TV která má spotřebu 85 W v nejbližší době vyměním za TV se spotřebou 39 W !!!

Přesto tě ČEZ vždy předežene !!!!!! Zejména jejich způsob stanovování záloh na další období mně fascinuje. Vždy je snižuji a vždy vycházím nebo mám mírný přeplatek.

anonym

Jeden firemní zákazník mobilního operátora má za smluvního partnera dodavatele energií. Kromě možnosti nižších cen je tu také výhoda v částečné refundaci plateb a opětovném použití takto ušetřených peněz. Snížení spotřeby lze ovlivnit také využíváním pracích prostředků, nenáročných na teplotu vody, bez potřeby dvojího máchání a téměř bez nutnosti žehlení.

Zdroj: Bližší informace ve zprávě!!!