akvidzerp

Poradí někdo dobrý drink? Pokud možno alkoholický na zapití dlouhého týdne:)

(nejlépe s ginem,nějaké ovoce…)Našel jsem nějaké recepty,ale byl bych rád za vaše zkušenosti s nějakým dobrým co vám chutnal…Díky
Jen 18+ :)
Doplňuji:
Díky moc,zítra vyzkouším…

Nejlepší odpověď
anonym

Docela bych se držela klasiky –

  1. menu: Bombay gin s tonikem a plátkem citronu a raději pak už nic jiného celý večer. Nebudete mít potíže ráno s kocovinou.
  2. Výtečný je také sekt odrůda Asti od firmy Cinzano (za necelých 250,– Kč od www.la-vin.cz – dobře vychlazený a také už nic jiného celý večer (maximálně s jahodou).
  3. Kdybyste to chtěla opravdu rozjet, pak doporučuji 1dl dobrého brandy, 1 dl kvalitního rumu, šťáva s 1/2 citronu, 2 kávové lžičky cukru moučka a drcený led – v šejkru pořádně protřepat (nemíchat) a do kokteilových sklenek nalít napůl a dolít chlazenoucoca colou. Je to předpis tak pro 4 sklenky a je to síla. Taky bych to pak už nemíchala a pokračovala třeba opatrněji jen s tou brandy či rumem s colou.
  4. Pro ty, co rádi sladké – portské, anebo madeira či sherry – dobré kvality – jsou vždycky dobrá volba a není to často závislé ani na chlazení.

Další odpovědi
mojitek

Nevím jaké máte možnosti co se týče igrediencí ,jak hodně máte plný domácí bar,jestli máte shaker,mixér atd..ale počítám že máte jen ty nejzákladnější věci,jste bez různých likérů,dochucovadel atd.Ale zkuste tenhle jednoduchý drink :

5 cl gin
1/4 limety (měsíček)
5 sladkých jahod
2 kávové lžičky cukru(nejlépe třtinového)
Postup: do nižšího tumbleru(např­.whiskovky) dejte cukr a limetu nakrájenou na kostky a jahody-to vše rozmačkejte(třeba druhým koncem paličky na maso apod pokud nemáte drtítko).
Pak vrchovaťe přidejte drcený led(v utěrce rozmlaťte kostky ledu)-dejte to do sklenice.Vše důkladně promíchejte lžičkou.Vložte slámku a pijte.
Zalijte to ginem

Doplňuji:
oprava: ..pijte až po zalití ginem :o)