Andělé

Poradí mi prosím někdo dobrou knihu němčiny pro začátečníky?

Většina pracovních nabídek vyžaduje německý jazyk. Umím jen angličtinu,ale s tou se tu bohužel nechytám.
Dnes jsem měla rozhovor s paní,která mi doporučila se učit němčinu. Už delší dobu jsem o tom přemýšlela a nyní jsem se pevně rozhodla,že jdu do toho.
Na trhu je spousta učebnic,ale nikde jsem nenašla podobnou učebnici,s kterou jsem se kdysi učila angličtinu. S paní jsme se shodly,že nejlepší je právě tato,s kterými se po revoluci začínalo,někde ji prý prodávají. Mám na mysli knihu,kde je nejprve článek v jazyce,pod ním jak se slova vyslovují,skladba vět,cvičení,k nim klíč,poslech apod. Vypadá to,že by to měly mít všechny knihy,ale není tak,našla jsem spíše učebnice pro skupiny,kde je toho více v němčině,než podrobnější vysvětlování v češtině. Pro samouky jsem objevila pouze jednu,ale nebylo to ono.Chtěla bych nejprve knihu pro začátečníky a po základech chodit na výuku k učiteli,to už bude přeci jen nutné.
Neporadí mi prosím někdo opravdu dobrou učebnici němčiny pro začátečníky?
Děkuji.:-)

Nejlepší odpověď
nikolqa.o

Co třeba učebnice http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/ko­lektiv-team-deutsch-nemcina-pro-8-a-9-rocnik-zs-ucebnice/ a k ní pracovní sešit http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/ko­lektiv-team-deutsch-nemcina-pro-8-a-9-rocnik-zs-pracovni-sesti/. Je to pro počáteční výuku němčiny na 2. stupni ZŠ.

Další odpovědi
bolak

Já už delší dobu uvažuju zase o angličtině, zatím ne a ne se k tomu dokopat, ale až se dokopu, asi zvolím četbu biligvních knih. Jsou to knihy kde máš na levý straně cizí text a na pravý pak zrcadlově to samý v českým jazyce, takže můžeš vždycky číst co zvládneš a když narazíš na problém, jen se koukneš na protější řádek jak to vlastně je a tím se vlastně učíš. Nejlepší by pak asi bylo, vybrat si v cizím jazyce knihu, jejíž děj už nějakým způsobem znáš, aby to (gramatika a nový slovíčka) šlo rychlejc do hlavy. Myslím že by to takhle mohlo fungovat. :)

http://knihy.cpres­s.cz/dvojjazyc­ne-knihy.html

Andělé

bolaku 🙂něco takovýho hledám.:-)))na levý straně text,na druhý zrcadlově v šeštině,no Ty jsi zlatíííííčkoooo:-))))
Já to říkám pořád,že jsi chytrej chlap,v Tobě je víc,než si tu šéf myslí…:-)
Jsi hodný,opravdu Ti děkuju:-)
Ty uvažuješ o angličtině? Tj.ale supr,tak s těmahle knihama to bude lepší,jak s těma pro skupiny ve školách.
Taky jsem se k tomu nemohla dokopat,až teď,ale horší bude vydržéééét,jak nechodím do školy nebo k učiteli,tak to se budu muset nutit sama,musím si udělat nad sebou drezůru.Nenašel by se tu někdo,kdo by mě tu denně sekýroval?
😁)))

anonym

Andele, a byla jste uz v knihkupectvi ? Tam si prolistujte vsechny , mozna tu svoji najdete .. :)
ja zacinala s : Nemcina ( der die das ) – ta byla nejlepsi .. podobna, jak pisete .
Moji synove se ucili v kurzu se : Sprechen Sie Deutsch ?
( je to takovy velky zeleny sesit .. kniha – asi 300 stranek ) a moc si to chvalili. !
nebo, Andele, ja sama rozumim vsemu , v nemcine .. televizi i novinam, ale pisu jako debil …, ani tady radsi neradim. Gramatiku mam na 4. :(
Sama se divam na internetu na : http://www.ne­meckagramatika­.wz.cz/
kdyz si nevim rady a nikdo neni po ruce, kdo by za me neco napsal .. :)
nejdrive, byt Vami, mozna bych zkusila hledat na tom internetu .. kupte si trebas sesity a vse si piste ( ja si psala i slova, vety .. trebas 5 krat za sebou ) .. zkuste to takhle mesic .. denne 2 hod. a pak se rozhodnete az pro tu knihu.
ale zalezi na Vas .. zkousejte si hledat sama ..mozna i na odpovedich tady bude v listicce ( at udelame nekomu radost ) napad, jak se tu nemcinu naucit.
:) Ich drücke Ihnen die Daumen.! Alles Gute ! :) -iv-

Andělé

Jé -iv-,děkuju:-)
Dnes jsem byla v Lbc v knihkupectví a ani jednu jsem nenašla jak si představuju. Prodavačka mi řekla,že jsou před zbožím,tak snad příště něco objevím.Ani v antíku jsem nic neobjevila.Na netu jsem koukala,ale já jsem hrozneá puntíčkářka,jak knihu nevidím celou,tak mi to jako nstačí:-D)
Nojo,vždyť Vy umíte němčinu,psát ji zaím nepotřebuju,tak byste mi mohla denně tady dávat lekce…jé,s Váma by mě to aj bavilo,to by snad šlo samo:-))))
Moc děkuju,zkusím se po té zelené popídit a děkuju i za stránky na netu…:-)
Také jsem si vždy psala několikrát co mi nešlo.Ty dlouhé a těžké slova jsem si furt psala,to fakt pomáhá,vleze to do hlavy atˇ chceme nebo nechceme:-D
Jdu se mrknout do lištičičky…:-)))
Co to jako je dole napsaný?:-)))

anonym

dole je napsany, ze nad vami stejne lamu hul , ze to stejne nezvladnete ! :p

tak me pak za par mesicu doufam budete davat ty lekce vy ! davat je ja vam, tak vas nevezmou ani na hajzlbabu !

Andělé

Dcera se učí druhým rokem němčinu,ale její kniha je její:-))) a je to právě pro ty skupiny ve škole,to nicht pro mě:-D
Jako za pár měsíců si snad koupím knihu,to bude asi prozatím vše..:-D
Né,ale Vy se -iv- nedělejte,že Vy se skvěle v Německu dorozumíte?:-)
Dnes jsem byla se vyčůrat bez syna,ten byl ve škole,tak jsem musela zacálovat:-(

briketka10

mám jen dobrou konverzaci NJ
s vícero jazyky a Němčinu pro
samouky taky je dobrá i s audio
kazetou ta se už nesežene to
samé jsem měla v AJ holka v
Praze mi ji nevrátila :(

Andělé

Briketko,to si taky ještě pamatuju knihu pro samouky s audiokazetou,to se dneska nekoupí,tj.prav­da,ale mají snad prý ještě prodávat s cd na poslech. Kdysi jsem chvíli chodila soukromě na angličtinu a pan učitel mi doporučil tu vynikající knihu-byl vlevo text v angličtině,pod ním,jak se co vyslovuje,pak vysvětlování všeho co k jazyku patří,překlad textu do češtiny a tj.supr,jak píše bolak,dobře se to učilo.Dnes jsem právě nic takového v obchodě nenašla.To co doporučil bolak vypadá právě dost podobně.
Taky to znám,že mi občas někdo něco nevrátil.:-(
Děkuju všem:-)

briketka10

tak ať ti to dobře dopadne a neutratíš majlant
já kdybych se chtěla učit AJ co jsem nahlídla
do tý nabídky od bolaka, tak se mi líbil Dracula,
protože mám ráda ten film :) ahojky

Andělé

no já jsem úplnej blb! Děkuju bolakovi,že mi to nenepsal,ale co si asi tak o mně myslí:-( Jsem to nejprve popletla,myslela jsem,jak psal,že tj.přesně to co hledám,ale je to vlastně jiný způsob učení,ale zaujalo mě to. Já jsem sháněla úplně pro ty blbý,to by mně vyhovovalo:-D
To jsem celá já s tím mým dlouhým vedením,nikdo trapnější snad nemůže existovat!
Ale jsem ráda,že mi to už došlo,jsem bolakovi vděčná za radu,vyhledám něco známého v obchodě a třeba to bude ještě lepší než co jsem chtěla.
Zkuste briketko s bolakem tu angličtinu 🙂 ahojky

bolak

No, já sem právě taky vůbec nevěděl že něco takovýho je, ale hrál sem asi před dvěma měsíci dobyvatele, a tam byla otázka, co znamená když je někdo „bilingvní“ a správná odpověď byla že je to člověk který mluví dvěma jazyky a tak mě napadlo, že pro takový lidi jako sem já, který něco málo angličtiny zaslechli, třeba vod popelářů nebo babek na záchodcích, když přijde trůnit Brit, tak že by bylo dobrý, kdyby existovaly knihy, který mají dva jazyky, jako vlevo cizí a na pravý straně česky, že by to mohl někdo vymyslet…

No a pak sem to šel zadat do googlu, jako knihy ve dvou jazycích, ale použil jsem právě ten nově nabytej výraz „bilingvní“ a napsal do vyhledávací lišty „bilinvgní knihy“, no a ukázalo se že ten termín skutečně existuje a že se to dá navíc koupit v krámě :))

Andělé

Slovo bilingvní jsem taky nikdy neslyšela,to Ti moc děkuju,určitě se na knihy mrknu a časem nějakou koupím. Jsi dobrej,že o ni uvažuješ,já musím ale nejdřív začít s tou pro blbý,protože z němčiny znám hodně málo slovíček a bilingvní knihu bych určitě hned nedala. Pomalu se s němčinou seznámím a až se spolu skamarádíme,tak bych si troufla na tu bilingvní.:))
Je to dobrý nápad,děkuju:))

anonym

:)
Andele, neberete si toho na sebe moc ? Nemcinu a jeste nejakou sestinu ? :))

Andělé

:)))

  • iv-,žejo,to nedám,dva jazyky najednou,bolak neví,že jsem blondýna s dlooouhýýýýým vedením?:)))