kodl67

Poradí mi někdo značku červeného vína, které je opravdu, ale opravdu sladké a je v ceně cca do 100 Kč za láhev?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Snad jen jakékoliv "ČŮČÓ " .

Další odpovědi
zjentek

Hradní svíce-
http://ekonomi­ka.idnes.cz/vi­na-v-krabicich-obcas-nejsou-vyrobena-z-hroznu-f5g-/test.aspx?c=2000M22­6T01A

ratava

V podstatě kterékoliv jakostní sladké, za tu cenu je seženete v super/hyper marketu (popř. ve večerce) v akci. Nejčastěji z Moldávie (Kagor), nebo z hroznů ze všech koutů světa… pak ještě možná existuje stáčená sudová verze, jejíž kvalitu vám nezaručí nikdo, stejně jako to, jedná-li se vůbec o víno jako takové…

Seženete-li něco takového, počítejte s možností bolesti hlavy druhý den po vypití, ne-li s žaludeční těžkostí… :o)
Stejně tak- budete-li při svém hledání úspěšný a objevíte lahev za tu cenu s medailí, nenechte se zmást. V dnešní době, kdy „vinařské“ soutěže pořádá kde kdo, je spíše úspěchem najít lahev bez jakéhokoliv oblepení…

Možná zkuste zajít do vinotéky ve vašem okolí, třeba vám poradí i ne zrovna přímo sladké víno s vyrovnanou kombinací cukr/kyselina a budete překvapen. A budete-li mít štěstí, zvýší se vám cena třeba jen o 20 Kč. Některé vinotéky mají i „přihrádky“ s vínem, kterému končí pitelnost a vyprodávají ho za minimální ceny… zkuste pohledat, myslím, že v tomto případě se vám to opravdu vyplatí…

Jde-li vám pouze o sladkost bez kvality (popř. je vám jedno, co pijete)- viz předchozí odpovědi (krabicové a pod.).

pucipuci

J.P.Chenet, měl jsem červené a výborné. V akcích do 100Kč
Nejsladší verze vín J.P. Chenet je označená MEDIUM SWEET (polosladká)

sesednizkola

Sklepmistr

anonym

Merlot, Medvědí krev

Kura

V Lidlu měli 5 litrů za 119,–.
🙂