dodasek1

Poradí mi někdo, co je s PC? Když ho chci zapnout, objeví se černá obrazovka, myš a na nic nereaaguje.

Poradí mi někdo prosím co je s PC když ho chci zapnout objeví se černá obrazovka myš a na niic nereaaguje windows se vůbec nezapne kdo by věděl co s tím at mi prosím napíše

Odpovědi
zelí

Něco odešlo. Možná grafika. Ale těžko říci. Moje křišťálová koule je dnes nějáká zamlžená.

Alesh

A co nouzový režim? Ten jsi zkoušel?

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/start-computer-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-7

gumiczud

Je to rozbité.

jmhad

U6 se mi to stalo, ale přemýšlím – našel jsem to -
Reinstalujte ovladač grafického adaptéru

  1. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a poté klikněte na příkaz Spustit Správce úloh.
  2. Na kartě Procesy klikněte na proces explorer.exe a poté na tlačítko Ukončit proces.
  3. Klikněte na nabídku Soubor a poté klikněte na položku Nová úloha (spustit).
  4. Do textového pole Otevřít zadejte text explorer.exe a poté klikněte na tlačítko OK.
  5. Klikněte na tlačítko Start , do vyhledávacího pole zadejte text správce zařízení a poté v seznamu výsledků klikněte na položku Správce zařízení.
  6. Dvakrát klikněte na položku Grafické adaptéry, dále klikněte pravým tlačítkem myši na svůj grafický adaptér, klikněte na příkaz Aktualizovat software ovladače a poté postupujte podle pokynů zobrazeného průvodce.

Poznámka
Po reinstalaci ovladače pravděpodobně bude nutné restartovat počítač pro dokončení instalace. Může být také nutné obnovit předchozí rozlišení obrazovky. Další informace naleznete v tématu Změna rozlišení obrazovky.
Pokud tyto kroky vedly k vyřešení problému, je postup u konce. Pokud ne, pokračujte další sadou kroků.
Zkontrolujte, zda se nevyskytují problémy s registrem

  1. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a poté klikněte na příkaz Spustit Správce úloh.
  2. Na kartě Procesy klikněte na proces explorer.exe a poté na tlačítko Ukončit proces.
  3. Klikněte na nabídku Soubor a poté klikněte na položku Nová úloha (spustit).

Do textového pole Otevřít zadejte text explorer.exe a poté klikněte na tlačítko OK.
4. Klikněte na tlačítko Start , do vyhledávacího pole zadejte text regedit a poté v seznamu výsledků klikněte na položku regedit.exe.
5. Přejděte na následující klíč registru: HKEY_LOCAL_MAC­HINE\SOFTWARE\Mi­crosoft\Windows NT\CurrentVer­sion\Winlogon
6. Kliknutím vyberte klíč WinLogon a poté v pravém podokně klikněte na položku Shell. Hodnota položky Shell ve sloupci Data by měla být explorer.exe. Pokud položka Shell nemá hodnotu explorer.exe, dvakrát na položku Shell klikněte, do textového pole Údaj hodnoty zadejte text explorer.exe a poté klikněte na tlačítko OK.
7. Ukončete editor registru a poté restartujte počítač.
Pokud tyto kroky vedly k vyřešení problému, je postup u konce. Pokud ne, pokračujte další sadou kroků.
Spusťte počítač v nouzovém režimu a spusťte nástroj Obnovení systému

  1. Klikněte na tlačítko Start , klikněte na šipku vedle možnosti Vypnout a potom klikněte na příkaz Restartovat.
  2. Proveďte jednu z následujících akcí:

Pokud je v počítači nainstalován jeden operační systém, stiskněte a podržte při restartování počítače klávesu F8. Klávesu F8 je nutné stisknout předtím, než se zobrazí logo systému Windows. Pokud se logo systému Windows zobrazí, vyzkoušejte postup znovu a počkejte, až se zobrazí výzva přihlášení k systému Windows. Pak vypněte a znovu spusťte počítač.
Pokud v počítači používáte více operačních systémů, zvýrazněte pomocí kláves se šipkami operační systém, který chcete spustit v nouzovém režimu, a stiskněte klávesu F8.
3. Na obrazovce Upřesnit možnosti spuštění pomocí kláves se šipkami zvýrazněte položku Nouzový režim a stiskněte klávesu Enter.
4. Přihlaste se k počítači s uživatelským účtem s oprávněními správce. Když je počítač v nouzovém režimu, v rozích monitoru se bude zobrazovat text Nouzový režim.
5. Klikněte na tlačítko Start , do pole pro hledání zadejte text „obnovení systému“, klikněte na položku Obnovení systému a potom na tlačítko Další. Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.
6. Zvolte bod obnovení, k němuž počítač pracoval očekávaným způsobem, klikněte na tlačítko Další a potom na tlačítko Dokončit.
7. Restartujte počítač.
Pokud tyto kroky vedou k vyřešení problému, postup je u konce. Pokud ne, zkuste tyto kroky opakovat a vyberte starší bod obnovení (pokud je k dispozici). Jestliže se tím problém přesto nevyřeší, požádejte o další pomoc výrobce počítače nebo technickou podporu.

lexx

promiň tuhle otázku, co napětí v zásuvce ? co přívod napájení (bedna + monitor) ? samo od sebe, dříve fungoval jak má ? může být HDD (systémový disk) v háji a pak potěš koště, jen výměna na nový a reinstalace všeho

Hlada

Je možné dostat se do BIOSu?

cochee

jmhad: snaha se cení, ale přečti si ještě jednou popis závady a pak si dej hned 1. bod tvé rady, myslíš, že se něco pohne?

jáára

asi tak…