Avatar uživatele
Peter Kus

Poradí mi někdo, podle čeho mám poznat opravdu kvalitní Led žárovku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Pepa25 před 3468 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Amatérsky to poznat nelze. Naštěstí je dvouletá záruka, ve které se projeví vadné diody a vadné pájení, takže je nutné nakupovat od zavedených prodejců. Do domácnosti bych kvůli namáhání zraku nekupoval jednocestně usměrněné. Dá se to i bez měření poznat tak, když se před žárovkou kmitá tužkou mezi dvěma prsty. Jednocestně usměrněná vytváří stroboskopický e­fekt.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Když už kupuješ LED žárovku tak koukej hlavně na její světelný výkon. Kvalitní 6–7 W LED žárovka má svítivost 800 lumen a více. Potom si musíš ujasnit jaká teplota světla ti vyhovuje. Běžně používané žárovky mají teplotu světla 3000 – 4 000 oK . Čím vyšší teplota, tím bělejší světlo až do modra. Čím nižší teplota tím žlutější světlo. Pozor, oko je citlivější na to bílé světlo a pak se nám zdá že žárovka se žlutým světlem o stejném příkonu a stejné svítivosti svítí méně.
Pokud chceš LED žárovku pro stmívání, musíš koukat na piktogram na blistru. Žárovka LED která jde stmívat má šipku v kroužku křížem nepřeškrtnutou !!!
Tyto žárovky jsou dražší.

To co píše Hlada je možné a zajímavé, nicméně mám téměř celou domácnost vybavenou LED žárovkami a ani u jedné jsem stroboskopický efekt nezjistil.
Proud bude zřejmě filtrován kondenzátorem. Ještě jsem se nedostal na to abych nějakou žárovku vykuchal. Porucha dosud žádná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek