macek

Poradí mi někdo jak vyčistit napařovací žehličku od vodního kamene?

Nejlepší odpověď
atriplex

Místo vody nalejte dovnitř trochu naředěný ocet (asi jako když zavařujete okurky). Kyselina rozpustí usazený vápenec. Začněte žehlit nějaký hadr a uvidíte, co vám z žehličky bude padat. Žehlička bude jako nová, akorát pak ji budete muset pořádně propláchnout.

Další odpovědi
elektrikář

Rozebírat žehličku vám nedporučuji jsou tam různá těsnění ktrá jsou působením tepla ztvrdlá,Pokud se s nimi nebude hýbat vydrží ještě dlouho.Používejte destilovanou nebo apoň převařenou vodu. Část vodního kamene se srazí v konvici.Proti vodnímu kameni z tvrdé vody jsou chemikálie z drogerie nebo lze použít ocet. Nalít do žehličky a ve dřezu nechat propařit. Důkladně propláchnout čistou vodou a půstit páru až přestane téct špína. Pro jistotu vyzkoušet na nějakém hadříku.

karbo

Nejlepší by bylo žehličku rozdělat a mechanicky očistit.Zvládne to každý kutil.
Druhá možnost je koupit v drogerii přípravek na odstranění vodního kamene,jsou i přímo na žehličky a podle návodu použít.Tvorbě vodního kamene předejdete používáním destilované vody,nebo alespoň převařené.