hanny 2

Poradí mi někdo, jak se dá vycvičit dlouhodobá paměť?

Nejlepší odpověď
kropitko

Našla jsem jeden článek, který by vás mohl zajímat,,
Paměťové strategie

Každý by chtěl mít dokonalou paměť, která udrží obrovské množství informací na co nejdelší možnou dobu, ale jen málokomu se podaří tohoto stavu dosáhnout. Existují však různé metody, jak kapacitu vaší paměti zvýšit nebo ji alespoň lépe využít – ty se dají obecně rozdělit na dvě skupiny:
přirozené (přicházíme na ně sami)
mechanická paměť (tzv. biflování) – do paměti ukládáme pomocí stálého opakování činnosti
logická paměť – informace uspořádáme do celků, a tak si je pamatujeme (tento způsob je účinnější)
umělé (vytvořené na základě zkušeností, jak paměť funguje) – o těchto si více řekneme v druhé části článku

Zdroj: http://zpameti­.cz/pamet/

Další odpovědi
tom004

Zkuste knihu od Rjúta Kawašima: Trénink mozku. Autor tvrdí,že při cvičení podle této knihy dochází ke zlepšení za 60 dnů.

hanulka11

V dlouhodobé paměti nám zůstávají vzpomínky na dětství, na mládí, na dávné přátele, to jsme prožili již dávno, je jisté ,že nám spíš utkví taková věc kterou máme spjatou s něčím zásadním, proto je dobré si věci vždy spojit s něčím příjemným ,to se nám pak vybaví lépe. Jistě,že tam někde jsou zapadlé i ty nepříjemnosti, ale ty ustupují do pozadí/aspoň u mě to tak je/.Člověk s přibývajícími lety tu dlouhodobou paměť musí "nafukovat"aby tam poskládal vše potřebné . Snažím se uchovat co nejvíc a stálé vzpomínání a vybavování si těch skutečností mi tu paměť zlepšuje. Jistěže přibývají stále nové a nové věci, které se tam snažím vtěsnat, zase vstoupí na místo těch ,které už zapadly- mohu říct, že mám tuto paměť dobrou . Také stálým opakování a čtením si paměť tříbím .Dokud člověk myslí a snaží se získat nové a nové vědomosti je to myslím dobré.Hodně lovím z paměti věci třeba i ze školy a vybavím si je.