Matthew

Poradí mi někdo, co by tohle mohlo způsobovat ???

Poslední dobou, když se vzbudím, tak mě bolí čelist. Někdy je to na levé straně, někdy na pravé. Většinou to odezní behěm dvou, tří skusů po nějakém jídle. Příznaky jsou, že většinou nemůžu pořádně otevřít papuli, blbě se mi kouše a jak kdyby v tom křoupe, jak kdyby přeskakovala sanice.

Dnes ráno (podotýkám že tak týden až dva se mi to nestalo) zase. Nemohl jsem se půl dne pořádně najíst, mluvit ale pak to zase odeznělo.

Nevíte co by to mohlo způsobovat ? :) Může to mít nějakou spojitost se zubama, nějakou křečí ve svalstvu nebo nedej bože ještě něco jiného :)

Jestli se mi to zítra objeví znova, neváhám a razím k doktorovi, o tom žádná ;)

Otec mi říkal, že s tím v mládí též míval problémy, ale on byl boxer přes patnáct let, tak se mu ani nedivím :D

Nejlepší odpověď
anonym

Může jít o spoustu příčin. Navštívit lékaře je rozhodně rozumné.
Nejvíc bych v pozadí problému vnímala asi krční páteř. Zkus si ověřit, zda ji máš dostatečně pružkou (pohyblivou). Potom by mohla vytvářet tlak na některý nerv ploténka, která se nachází v nepřirozené poloze. Také může jít o zánět pod některým zubem, který se nemusí hned zpočátku projevit urputnými bolestmi.
Vše jsou to ale pouze dohady. Chce to vyšetření odborníkem.

Další odpovědi
anonym

tak to pak doplň, co ti vlastně bylo, já jsem na dovolené kousta do okurky a něco křuplo a zbytek dovolený jsem jedla jen kašovitou stravu, což je pro mne žrouta dost hrozný, ale odeznělo to a pak už nic, teda -zatím…

Anna007

Možná jsem měla něco podobného asi v 15 – 18 letech ☹ nikdo dlouho nepřišel na to, čím to je, ale nakonec to bylo tím, že mi rostly osmičky a to tak nějak nárazově, sem tam, jednou napravo, pak nalevo, pak dlouho nic a tak se to opakovalo. Mimochodem ale není to tak neobvyklé, asi před rokem jsem byla na stomatochirurgii, a tam to jednomu asi tak 20letýmu klukovi jedna ta osmička rostla nějak křivě a museli mu to vyndavat v narkóze.
Ale jestli je to spíš pod uchem, tak to můžou být mízní uzliny, no těžko říct.