josefosmy

Pořádání zábavných akcí.

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na zákon o pořádání zábavních akcí. Je pravdivé tvrzení, které jsem se dočetl?
,,Zákony nařizují pořadatelům kulturních a sportovních akcí zajištění hygieny, požárního a zdravotního dozoru''.
Děkuji za odpověď a popřípadně jestli se někdo orientuje v zákonech ohledně mé věci, jestli by nenapsal další důležité podmínky. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Možná si úplně nerozumíme. Já mám na mysli zábavné akce jako jsou divadelní představení, vystoupení kouzelníka apodobně. Plánuji to pořádat pravidelně a ve svém pronajatém prostoru. Žádny hluk při tom nebude. Jen mě zajímá jestli je nutná přítomnost hasičů a záchranářů. To jsou přeci v kině apod. taky hasiči+záchranář???

Nejlepší odpověď
žolik

Dneska to opravdu zákony nařízují,pořa­datelům zajístít všech akc hygienu,zdravotní a požárního dozoru,povolení úřadu města,zabezpečit klidný průběh,dodržet vše co si sjedná.
Doplňuji:
Tak to mění situaci,pokud jsou pronajaté prostry,tak povoleni z města ,nahlásit,poli­cie,já mám dojem že je to vše.

Zdroj: žolík

Další odpovědi
Deli

Ano, je to vyžadováno, musíte zajistit dostatek toalet, umývání rukou, u menších akcí musí být požární a zdravotní dozor aspoň na telefonu v okolí, u větších a především sportovních akcí na místě i s nějakým vybavením.
Taky doporučuji nahlásit nejen na OÚ, ale i na spádovou policejní stanici s tím, že akce je povolená (až bude někdo volat ve 21 hodin, že je tam rámus, budou vědět, oč jde a že je to povolené obcí…).
Přesně se v číslech zákonů bohužel neorientuji, jen z vl.zkušenosti – sem tam se něco pořádá v naší obci a pomáhá kdo může.

baghira

Požární hlídku potřebuješ, pokud má sál > 200 osob nebo pokud je v podzemí. A nemusí to být profi hasič, stačí patřičně proškolený zaměstnanec.
My se z těch zákonů jednou pomineme :))