Pokročilý

Pořádání zábavných akcí.

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na zákon o pořádání zábavních akcí. Je pravdivé tvrzení, které jsem se dočetl?
,,Zákony nařizují pořadatelům kulturních a sportovních akcí zajištění hygieny, požárního a zdravotního dozoru''.
Děkuji za odpověď a popřípadně jestli se někdo orientuje v zákonech ohledně mé věci, jestli by nenapsal další důležité podmínky. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Možná si úplně nerozumíme. Já mám na mysli zábavné akce jako jsou divadelní představení, vystoupení kouzelníka apodobně. Plánuji to pořádat pravidelně a ve svém pronajatém prostoru. Žádny hluk při tom nebude. Jen mě zajímá jestli je nutná přítomnost hasičů a záchranářů. To jsou přeci v kině apod. taky hasiči+záchranář???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Dneska to opravdu zákony nařízují,pořadatelům zajístít všech akc hygienu,zdravotní a požárního dozoru,povolení úřadu města,zabezpečit klidný průběh,dodržet vše co si sjedná.
Doplňuji:
Tak to mění situaci,pokud jsou pronajaté prostry,tak povoleni z města ,nahlásit,policie,já mám dojem že je to vše.

Zdroj: žolík

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, je to vyžadováno, musíte zajistit dostatek toalet, umývání rukou, u menších akcí musí být požární a zdravotní dozor aspoň na telefonu v okolí, u větších a především sportovních akcí na místě i s nějakým vybavením.
Taky doporučuji nahlásit nejen na OÚ, ale i na spádovou policejní stanici s tím, že akce je povolená (až bude někdo volat ve 21 hodin, že je tam rámus, budou vědět, oč jde a že je to povolené obcí...).
Přesně se v číslech zákonů bohužel neorientuji, jen z vl.zkušenosti - sem tam se něco pořádá v naší obci a pomáhá kdo může.

Zlatý

Požární hlídku potřebuješ, pokud má sál > 200 osob nebo pokud je v podzemí. A nemusí to být profi hasič, stačí patřičně proškolený zaměstnanec.
My se z těch zákonů jednou pomineme :))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.