Populárně naučný text

Co to je populárně naučný text?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Naučný text psaný populární-záživnou-lehčí formou. Nejde jen o suchá, těžko stravitelná fakta.
Nebo jinak, odborná literatura psaná populárně, pro širší okruh čtenářů ne jen pro odbornou veřejnost.

„Díla s odbornou tematikou, jejichž výklad je zaměřen na čtenáře, kteří nemají speciální znalosti v příslušném oboru.“ – z nkp.cz
Doplňuji:
Ten citovaný výklad je knihovnická terminologie, takže by měla být platný a pravdivý…

Další odpovědi
mosoj

Já si pod pojmem populárně naučný text představuji objasnění nějakého jevu, fyzikálního, biologockého, astronomického
atd. bez použití teoretického nebo matematického zdůvodnění, pouze popisnou formou.

1popelka1

Mosoji, já občas říkám sama pro sebe, že je to odborný text psaný pro blbce polopatě (nemyslím to nijak zle!!!) Prostě je stravitelnější, mnohdy i zábavný.