Zlatý

Popularita hudebního stylu country.

Ač jsem fanoušek a posluchač rockové muziky,kladu si otázku zda je i v jiných evropských zemích taková popularita tohoto stylu jako u nás v ČR.
P.S.Country neposlouchám ale staří Greenhorns nemají chybu.:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

moc české country neposlouchám, ale americké ano, když jsem byla malá tak to hráli hodně v rádiu a libilo se mi..
mám ráda zpěváka Willie Nelsona i některé písně co zpívá s Johny Cashem a jeho písně se mi líbily jen, když byl mladý a ten film o něm byl bezva..
poslouchám skupinu Big Country a další teď si nevzpomenu..
Doplňuji:
Big Country jsou skotové, hrají rock a čerpají s lidové muziky..
Carrie Underwoodová je moderní country popová zpěvačka co se mi líbí a docela jí to jde..
a když občas slyším tento styl tak mě to potěší, ale jen když naladím jiné rádio většinou poslouchám Beat..
jinak vidám v TV Retro na satelitu..

Další odpovědi:

V USA, Kanadě a Austrálii je to jasné.. Historie zlatokopeckých i osídlovacích pionýrů a hledačů diamantů. Vlastně je to jejich folklór. Spřízněnost anglofonní Británie dtto..
V Čechách oblíbenost westernů (kde Kar May přispěl v celé Evropě mamutím dílem) vyústila do zakládání trampských osad a osad zálesáků, přičemž i díky romantice přenesení se do "dálek divokého západu a volných prérií" zapustila hluboké kořeny. Přispěly k tomu i naši spisovatelé typu Jaroslava Foglara v knihách opisujících kamarádství a souznění s přírodou. Na tuto strunu se v Čechách hrálo i v Sokole dost intenzivně, čímž byla vybudována silná základna, která však od konce 80-tych let minulého století už řídne. Je zajímavé, že ani v době Československa se tato záliba v trampování nepřenesla tak masivně na Slovensko, o Sokole nemluvě. Na Slovensku byli čundry byli víc o alkoholu a kempování než o zálesáctví. =))) Proto si myslím, že country má v Čechách tak poměrně silnou pozici. I když nevím, zda-li to že to bude ještě na dlouho. Zálesáků kvapem ubývá a věkový průměr se posouvá nahoru. A na diskotékách jsem country nějak nezaslechl. =))

Zlatý

Spousta toho již bylo zde uvedeno. Myslím, že velikou část oblíbenosti této hudby tvoří pokračovatelé a zastánci původní trempské hudby a trempské hudby vůbec.

Zlatý

Říká ti něco "Setleři" ?! Mě ano!

Diskuze k otázce

Zlatý

ten který je

Barbakane Setlery znám.To je také takové naše specifikum.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.