Avatar uživatele
ten který je

Popularita hudebního stylu country.

Ač jsem fanoušek a posluchač rockové muziky,kladu si otázku zda je i v jiných evropských zemích taková popularita tohoto stylu jako u nás v ČR.
P.S.Country neposlouchám ale staří Greenhorns nemají chybu.:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, anonym, Lucijej, briketka10 před 4388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

moc české country neposlouchám, ale americké ano, když jsem byla malá tak to hráli hodně v rádiu a libilo se mi..
mám ráda zpěváka Willie Nelsona i některé písně co zpívá s Johny Cashem a jeho písně se mi líbily jen, když byl mladý a ten film o něm byl bezva..
poslouchám skupinu Big Country a další teď si nevzpomenu..
Doplňuji:
Big Country jsou skotové, hrají rock a čerpají s lidové muziky..
Carrie Underwoodová je moderní country popová zpěvačka co se mi líbí a docela jí to jde..
a když občas slyším tento styl tak mě to potěší, ale jen když naladím jiné rádio většinou poslouchám Beat..
jinak vidám v TV Retro na satelitu..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
avel3

V USA, Kanadě a Austrálii je to jasné.. Historie zlatokopeckých i osídlovacích pionýrů a hledačů diamantů. Vlastně je to jejich folklór. Spřízněnost anglofonní Británie dtto..
V Čechách oblíbenost westernů (kde Kar May přispěl v celé Evropě mamutím dílem) vyústila do zakládání trampských osad a osad zálesáků, přičemž i díky romantice přenesení se do „dálek divokého západu a volných prérií“ zapustila hluboké kořeny. Přispěly k tomu i naši spisovatelé typu Jaroslava Foglara v knihách opisujících kamarádství a souznění s přírodou. Na tuto strunu se v Čechách hrálo i v Sokole dost intenzivně, čímž byla vybudována silná základna, která však od konce 80-tych let minulého století už řídne. Je zajímavé, že ani v době Československa se tato záliba v trampování nepřenesla tak masivně na Slovensko, o Sokole nemluvě. Na Slovensku byli čundry byli víc o alkoholu a kempování než o zálesáctví. =))) Proto si myslím, že country má v Čechách tak poměrně silnou pozici. I když nevím, zda-li to že to bude ještě na dlouho. Zálesáků kvapem ubývá a věkový průměr se posouvá nahoru. A na diskotékách jsem country nějak nezaslechl. =))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Spousta toho již bylo zde uvedeno. Myslím, že velikou část oblíbenosti této hudby tvoří pokračovatelé a zastánci původní trempské hudby a trempské hudby vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Říká ti něco „Setleři“ ?! Mě ano!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ten který je

Barbakane Setlery znám.To je také takové naše specifikum.

před 4388 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek