ten který je

Popularita hudebního stylu country.

Ač jsem fanoušek a posluchač rockové muziky,kladu si otázku zda je i v jiných evropských zemích taková popularita tohoto stylu jako u nás v ČR.
P.S.Country neposlouchám ale staří Greenhorns nemají chybu.:-)

Nejlepší odpověď
briketka10

moc české country neposlouchám, ale americké ano, když jsem byla malá tak to hráli hodně v rádiu a libilo se mi..
mám ráda zpěváka Willie Nelsona i některé písně co zpívá s Johny Cashem a jeho písně se mi líbily jen, když byl mladý a ten film o něm byl bezva..
poslouchám skupinu Big Country a další teď si nevzpomenu..
Doplňuji:
Big Country jsou skotové, hrají rock a čerpají s lidové muziky..
Carrie Underwoodová je moderní country popová zpěvačka co se mi líbí a docela jí to jde..
a když občas slyším tento styl tak mě to potěší, ale jen když naladím jiné rádio většinou poslouchám Beat..
jinak vidám v TV Retro na satelitu..

Další odpovědi
avel3

V USA, Kanadě a Austrálii je to jasné.. Historie zlatokopeckých i osídlovacích pionýrů a hledačů diamantů. Vlastně je to jejich folklór. Spřízněnost anglofonní Británie dtto..
V Čechách oblíbenost westernů (kde Kar May přispěl v celé Evropě mamutím dílem) vyústila do zakládání trampských osad a osad zálesáků, přičemž i díky romantice přenesení se do „dálek divokého západu a volných prérií“ zapustila hluboké kořeny. Přispěly k tomu i naši spisovatelé typu Jaroslava Foglara v knihách opisujících kamarádství a souznění s přírodou. Na tuto strunu se v Čechách hrálo i v Sokole dost intenzivně, čímž byla vybudována silná základna, která však od konce 80-tych let minulého století už řídne. Je zajímavé, že ani v době Československa se tato záliba v trampování nepřenesla tak masivně na Slovensko, o Sokole nemluvě. Na Slovensku byli čundry byli víc o alkoholu a kempování než o zálesáctví. =))) Proto si myslím, že country má v Čechách tak poměrně silnou pozici. I když nevím, zda-li to že to bude ještě na dlouho. Zálesáků kvapem ubývá a věkový průměr se posouvá nahoru. A na diskotékách jsem country nějak nezaslechl. =))

Drap

Spousta toho již bylo zde uvedeno. Myslím, že velikou část oblíbenosti této hudby tvoří pokračovatelé a zastánci původní trempské hudby a trempské hudby vůbec.

anonym

Říká ti něco „Setleři“ ?! Mě ano!

ten který je

Barbakane Setlery znám.To je také takové naše specifikum.