Pajty

Popraskané kmeny u stromků

Dobrý den, dnes jsem při bližším ohlížení kmenů stromků na zahradě zjistil, že asi tři kmeny jsou po zimě popraskané, ne moc (trhlinky kolem 5 – 10 cm).Chtěl jsem se Vás zeptat, zda s tímto máte někdo nějaké zkušenosti a co s tím jde popřípadě dělat? Existuje na to nějaký speciální tmel nebo něco takového? Stromky jsou celkem mladé (8 let), tak bych byl nerad, aby se trhliny zvětšovaly. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Existuje štěpařský balzám. Ošetření by mělo pomoci. Před zimou je dobré, zvláště mladé stromky pořádně zalít, nejlépe několikrát .

Další odpovědi
beer

Asi jsi v předjaří něco zanedbal, proto více najdeš zde (sice se píše o starých stromech, ale nebál bych se postupovat stejně):
http://media1­.webgarden.na­me/files/medi­a1:4d3cbc242e66e­.pdf.upl/osetre­ni_starych_stro­mu.pdf